Current track

Title

Artist

Background

Zostań w Polsce

Napisany przez , 30 marca 2020

Nastały ciężkie czasy dla ludzkości. Każdego dnia zastanawiamy się, kiedy to wszystko się zakończy. Próbujemy uzmysłowić sobie, jak będzie wyglądał powrót do normalności. Czy w te wakacje pojedziemy na wczasy? Jeśli tak, to decydujmy rozsądnie. Zostańmy w Polsce. Pomóżmy polskiej gospodarce i polskim przedsiębiorcom.

Uwielbiamy podróżować po egzotycznych krajach. Polacy coraz częściej podróżują nie tylko po Europie, ale i krajach całego świata. Świat stoi przed nami otworem, nic więc dziwnego, że korzystamy z tej możliwości. W obecnym okresie musimy sobie uświadomić jednak, że cała gospodarka niezwykle cierpi. Nie będę rzucać tu ogólnikami, o których wszyscy wiemy. Rzucę teraz odrobiną statystyki.

Największe w Polsce biuro podróży Rainbow Tours straciło w lutym 43% swojej giełdowej wartości, a klienci biura podróży zarezerwowali w lutym o 5-7% mniej wycieczek, niż w ubiegłym roku. A takich historii jest całe mnóstwo… zamknięte atrakcje turystyczne, hotele, restauracje, to tylko niektóre z miejsc, które cierpią z powodu koronawirusa.

Kolejne przykłady. Mniej więcej 40-50% straciły na wartości największe w Europie linie lotnicze: Lufthansa, AirFrance-KLM, czy właściciel British Airways IAG. Organizacja Global Business Travel Association spekuluje, że branża turystyczna każdego miesiąca może stracić z powodu koronawirusa 47 mld dolarów przychodów.
Niech te przykłady uświadomią nam powagę sytuacji. Po zakończeniu tej pandemii możemy w prosty sposób pomóc firmom podnosić się. Wybierzmy się na wakacje do Polski.

W kolejnych wpisach będę starać się zachęcać Was, do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc naszego kraju. A uwierzcie, takowych naprawdę nie brakuje.
Czy byliście kiedyś w pięknej i malowniczej górskiej miejscowości, o nazwie Szczawnica? Jeśli tak, to zdecydowanie polecam.
Miejsowość ta leży u stóp Pienińskiego Parku Narodowego, a z każdej ławeczki dosłownie słychać szum potoku Grajcarek. Turyści, chcący poczuć ten górski klimat, mogą wspiąć się na górę Palenicę, a stamtąd podziwiać piękną panoramę.

 

Fotografia własna

Niedaleko Szczawnicy znajduje się miejscowość Niedzica, a w niej Jezioro Czorsztyńskie, nad którym góruje zamek. Widok ten robi ogromne wrażenie, po prostu nie można tam nie być.

 

Fotografia własna

Z zamkiem wiąże się wiele legend i opowieści. Jedna z nich mówi, że pod koniec XVIII wieku na terenie zamku rezydowali Inkowie, uciekający przed prześladowcami z Hiszpanii. Ponoć na terenie budowli ukryli oni skarb, dzięki któremu sfinansować mieli oni powstanie przeciwko Hiszpanii.

W Szczawnicy atrakcji zdecydowanie nie brakuje, ale największą jest piękno tej górskiej rzeźby terenu. W Szczawnicy wystarczy wziąć rower, i podziwiać. Obcować z naturą, obserwować zmieniającą się pogodę, przypatrywać się lokalnym mieszkańcom. Cudownie byłoby usiąść teraz w szczawnickim parku, i zjeść kawałek oscypka. Mam nadzieję, że niedługo będziemy znów mogli zatracać się w takich prostych czynnościach.

 

 

 

 

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.