Radio Fraszka

Jedyna w Kielcach studencka stacja radiowa. Projekt ruszył w październiku 2015 roku z inicjatywy kieleckich studentów. Radio Fraszka zostało utworzone na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, jego siedziba znajduje się w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji.

Na antenie mówi się o tym wszystkim, co może zainteresować żaków. Misją rozgłośni jest jednoczenie studentów ze wszystkich kieleckich uczelni. W redakcji Radia Fraszka swoje miejsce odnaleźli nie tylko młodzi dziennikarze, ale również studenci innych kierunków: politologii, filologii polskiej, filologii angielskiej, historii czy bezpieczeństwa narodowego.

Młodych ludzi z Fraszki połączyła miłość do radia. We Fraszce, oprócz specjalnych informacji dla kieleckich studentów, usłyszeć można rozmaitą muzykę różnych gatunków. Profil muzyczny nie został jasno określony licząc, że przyciągnie to ludzi otwartych na muzykę z różnych kręgów.

Studenci pracujący w Radiu Fraszka tworzą około 20 audycji o tematyce kulturalnej, sportowej, muzycznej i publicystycznej. Jesienią 2017 roku Radio Fraszka wyemitowała pierwszy program na żywo. A w 2018 roku Radio osiągnęło miesięczną słuchalność rzędu 60-70 tys. słuchaczy.