Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Upcoming show

Poranna gimnastyka

08:00 14:00

Background

Tatuaż na nadgarstku: praktyczne kompendium o cenie, doświadczeniu bólu i wzorach

Napisany przez , 31 stycznia 2024

Zainteresowanie tatuażami stale rośnie, a obecnie coraz częściej preferuje się mniejsze wzory. Nadgarstek to miejsce, które cieszy się dużą popularnością zarówno wśród pań, jak i panów decydujących się na pierwszy tatuaż. Tatuaże na nadgarstku mogą być uznane za bardziej kobiece, jednak współcześnie wiele osób, niezależnie od płci, wybiera to miejsce na ciele ze względu na jego widoczność. Jak przygotować się do pierwszego tatuażu, ile kosztuje i jaki wzór wybrać, aby uniknąć późniejszego rozczarowania?

Źródło grafiki: pexels.com/cottonbro studio

 

Spis treści:

  1. Jak przygotować się do tatuażu?
  2. Tatuaż na nadgarstku
  3. Tatuaż na nadgarstku – wzór czy napis?
  4. Cena małego i dużego tatuażu na nadgarstku

 

Na wstępie artykułu przedstawię kilka istotnych informacji, które warto poznać i uwzględnić przed rozpoczęciem procesu ingerencji w skórę. Chociaż na pierwszy rzut oka zdaje się, że wykonanie tatuażu wymaga przygotowania głównie ze strony tatuatora, to jednak klient też musi dostosować się do pewnych poleceń.

  1. Jak przygotować się do tatuażu?

Ważne jest, aby mieć świadomość, gdzie oraz na jakie tatuaże się decydujemy. Wiele tatuaży powstaje spontanicznie, bez głębszego zastanowienia, a usunięcie takiej grafiki z ciała jest droższe, a co więcej ból jest dużo gorszy, jak przy samym tatuowaniu. Przechodząc do bólu, aby samo wykonanie „dziary” nie było zbyt bolesne, trzeba wiedzieć jak się do tego przygotować:

– przede wszystkim do salonu nie można przyjść głodnym. To niebezpieczne dla klienta, jak i pracownika. Istnieje szansa osłabienia, omdlenia lub innych nieprzyjemnych zdarzeń.

– nie należy spożywać alkoholu przed wizytą. A niby czemu babcie pijają kieliszek nalewki do posiłku? Na lepsze krążenie. Właśnie, alkohol rozrzedza krew, co może być problematyczne dla tatuatora przy wbijaniu igły w ciało, więc dobę przed wizytą należy się wstrzymać od trunków wysokoprocentowych.

– ostatni ważny punkt, to aby przygotować się mentalnie. Nie ma co się stresować, zawsze można przyjść z kimś bliskim, kto podtrzyma na duchu lub za rękę. Podczas sesji wykonywania tatuażu, nie należy skupiać się na bólu, zamiast tego zacząć nucić swoją ulubioną piosenkę na głos, to skutecznie odwróci nie tylko naszą uwagę.

Źródło grafiki: Pixabay

  1. Tatuaż na nadgarstku

Według badania przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej dotyczący mody na tatuaże, górna część ciała to najczęściej wybierane miejsce. Tatuaż na nadgarstku jest dobrym pomysłem, jeżeli jest to nasz pierwszy tatuaż. Pomyślnie można zadbać o jego gojenie, a do tego zawsze będzie nam on o sobie przypominał, zwłaszcza gdy ma dla nas istotne znaczenie. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, tatuaże na nadgarstku często przybierają formę mniejszych i bardziej delikatnych wzorów. Ten obszar ciała jest wyjątkowo delikatny z uwagi na cienką skórę, przez co doświadczenie bólu może zależeć od rozmiaru wybranej grafiki.

 

  1. Tatuaż na nadgarstku – wzór czy napis?

Wybór grafiki jaką wykonujemy na ciele wyraża naszą osobowość i styl. Dużo zależy od tego czy tatuujemy symbole, które mają dla nas jakieś znaczenie czy są to przypadkowe wzory, które po prostu są ładne i nam się spodobają. Najczęściej wykonywane wzory na nadgarstku u kobiet to symbole jak: znak nieskończoności, motywy zwierzęce i kwiatowe, a męskie tatuaże mogą być znacznie większe jak sceneria lasu lub elementy geometryczne. Z kolei napisy pozwalają przekazać ważne sentencje, daty czy imiona, dodając tatuażowi osobisty i znaczący wymiar. Należy zastanowić się co chcemy uwiecznić na naszym ciele, aby stanowił nośnik wartości i emocji jakie nami kierują.

Źródło grafiki: https://unsplash.com/photos/woman-raising-her-both-hands-37IplZyz-R4

  1. Cena małego i dużego tatuażu na nadgarstku

Jeżeli chodzi o kosztorys „dziary” jest to kwestia indywidualna. Na to wszystko składa się wielkość grafiki, użycie kolorów oraz kontur, wypełnienie lub jego brak. Cena w salonie tatuażu rośnie w górę od samego wyciągnięcia igły, a do tego dochodzą koszty materiału oraz pracy tatuatora. W mniejszych salonach za mały tatuaż o wymiarach 5 cm x 5 cm można zapłacić ok. 150 zł wzwyż. Większe tatuaże to granica kilkuset złotych. Wszystko zależy od pracownika oraz salonu do jakiego się udamy. Niemniej jednak warto być gotowym na możliwe dodatkowe koszty.

Źródło garfiki: unspash.com, pixabay.com, pexels.com

 

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie