Current track
Title
Artist

Background

Oldschool

Zaprasza Tomasz Chrząstek

Emisja

Wtorek 18:00 20:00

Było, ale nie minęło!

Otagowano jako: , , , , , , ,
W okresie wakacji prezentujemy audycje powtórkowe 

Oldschool to audycja prezentująca klasyki oraz te utwory, które mają olbrzymią szansę takimi się stać. Oldschool dość trudno zdefiniować. Tłumaczony bywa jako stara szkoła, klasyk, coś starej daty, coś staroświeckiego … Mnie się podobają (z oczywistych względów) te dwa pierwsze określenia.

Często mówi się, że oldschool to coś w starym dobrym stylu. Dla mnie to sposób pisania i aranżowania muzyki. I właśnie takie utwory chciałbym prezentować w tej audycji. Bez ograniczeń gatunkowych, bez specjalnych ograniczeń czasowych… no bo jeśli jakiś muzyk obecnie nagrywa płytę według wszelkich prawideł kompozytorskich i na koncertach brzmi prawie identycznie jak w studio, to dla mnie jest to stara dobra szkoła czyli oldschool właśnie.


Czytaj więcej

Podcasty poprzednich audycji


Oldschool crew

Witajcie! Na co dzień jestem nauczycielem akademickim w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji UJK. I nie tak często jakbym chciał bywam radiowcem. Ilekroć wchodzę do Radia Fraszka, to w głowie słyszę piosenkę Kuby Sienkiewicza z Elektrycznych Gitar „Co Ty tutaj robisz?” i odpowiadam sobie natychmiast – realizuję niespełnione marzenia. Poza tym świetnie jest móc dzielić swoją […]