Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Upcoming show

Poranna gimnastyka

08:00 14:00

Background

Lavarini i Grbić zdecydowali. Znamy kadry siatkarskich reprezentacji Polski na IO

Napisany przez , 9 lipca 2024

Po bardzo udanych siatkarskich Ligach Narodów dla obu reprezentacji Polski, nieuchronnie zbliżają się igrzyska olimpijskie. W związku z tym selekcjonerzy zmuszeni byli do podania trzynastu nazwisk, które udadzą się do Paryża. Nie obyło się bez kontrowersji, zwłaszcza w kadrze Grbicia.

Pierwszy jednak kadrę ogłosił trener żeńskiej reprezentacji, a więc Stefano Lavarini. Biało-czerwone zmierzą się w fazie grupowej z Brazylią, Kenią i Japonią, a po udanych występach w dwóch ostatnich sezonach, w planach kadry jest na pewno awans do dalszej fazy turnieju. Do Paryża trener Lavarini powołał więc sprawdzone zawodniczki. Nie obyło się jednak bez zaskoczeń. W gronie trzynastu siatkarek znalazła się Maria Stenzel, do zeszłego roku podstawowa polska libero. W tym sezonie nie grała jednak zbyt dużo z powodu ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego, przez co musiała zostać poddana zabiegowi jego usunięcia. Świetnie grała za to Aleksandra Szczygłowska, bez której ciężko było sobie wyobrazić kadrę na igrzyska. W związku z tym włoski szkoleniowiec do Paryża zabierze dwie libero, jednak w trakcie jego kadencji stosował często manewr z wprowadzaniem na boisko drugiej libero, aby pomogła w przyjęciu. W stolicy Francji rolę rezerwowej pełnić będzie Olivia Różański, która będzie mogła zagrać jedynie w przypadku kontuzji którejś z zawodniczek.

Skład polskich siatkarek na igrzyska olimpijskie w Paryżu:

Atakujące: Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek;

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska;

Środkowe: Agnieszka Korneluk, Magdalena Jurczyk, Klaudia Alagierska;

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Natalia Mędrzyk;

Libero: Aleksandra Szczygłowska, Maria Stenzel;

Rezerwowa: Olivia Różański.

Z kolei reprezentacja siatkarzy prowadzona przez Nikolę Grbicia w fazie grupowej zmierzy się z Brazylią, Włochami i Egiptem. Serb będzie na pewno mierzył w zdobycie medalu z naszą kadrą i przełamanie „klątwy ćwierćfinału”. Jednak dobór trzynastu zawodników, którzy pojadą do Francji, wywołał ogromne kontrowersje. Zwłaszcza brak przyjmującego Bartosza Bednorza nie spodobał się polskim kibicom. Tym bardziej biorąc pod uwagę dobrą dyspozycję Bednorza w Lidze Narodów, podczas gdy gorzej prezentowali się Aleksander Śliwka i Kamil Semeniuk. Dodatkowo pierwszy z nich w sezonie klubowym zmagał się z kontuzją, przez którą ominął kilka miesięcy. Kolejne oburzenie wśród fanów siatkówki wywołała obecność na liście Łukasza Kaczmarka, którego forma w Lidze Narodów pozostawiała wiele do życzenia. Zdecydowanie lepiej prezentował się Bartłomiej Bołądź, który jednak do Paryża pojedzie jedynie jako rezerwowy.

Skład polskich siatkarzy na igrzyska olimpijskie w Paryżu:

Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek;

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz;

Środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski;

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Wilfredo Leon;

Libero: Paweł Zatorski;

Rezerwowy: Bartłomiej Bołądź.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.