Radiolog

18:00 19:00

UJK Kielce odniosło kolejne zwycięstwo!

Napisany przez , 1 lutego 2024

Koszykarze UJK Kielce pokonali KS Cracovia 1906 Yabimo wynikiem 91:73 w meczu 21. kolejki 2. Ligi Mężczyzn. Było to dziesiąte zwycięstwo naszej drużyny, a z 31 puktami na końce plasują sie na 7. miejscu w tabeli grupy C. Następne spotkanie rozegrają 10 lutego przeciwko GTK AZS Gliwice na hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu w Kielcach.

Zawodnicy z Kielc rozpoczęli mecz od prowadzenie 7:0, po czym skrupulatnie budowali swoją przewagę. Na dwie minuty do końca kwarty na tablicy widniał wynik 26:14, a finalnie na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 32:19. Druga kwarta również została wygrana przez gospodarzy, którzy dzięki błędom krakowian nadal budowali swoją przewagę. W trzeciej części spotkania goście zaczęli odrabiać starty, jednak nie trwało to długo. Na dzisięć minut do końca meczu wynik wynosił 70:54. Ostatnia kwarta była najbardziej wyrównaną, jednak zawodnicy Rafała Gila nie dali się zdominować przyjezdnym i wygrali cały mecz 91:73.

Najskuteczniejszymi zawodnikami UJK Kielce byli: Piotr Łosiak (17pkt, 4 zbiórki, 3 asysty), Piotr Osiakowski (17 pkt, 3 zbiórki, 3 asysty), Dominik Wesołek (15 pkt, 5 zbiórek, 5 asyst) orazJakub Lewandowski (15 pkt).

Źródło: PZKosz.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.