Current track

Title

Artist

Current show

Gra Dźwięków

22:00 23:00

Current show

Gra Dźwięków

22:00 23:00

Upcoming show

Gra Dźwięków

22:00 23:00


Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Written by on 25 lutego 2024

23 lutego o godzinie 18.00 w Poczytalni na dVoRcu, jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, odbyło się spotkanie z Jakubem Żulczykiem. Poprowadziła je Anna Roży.

Jakub Żulczyk to polski pisarz i scenarzysta, twórca takich powieści, jak: „Ślepnąc od świateł”, „Informacja zwrotna”„Wzgórze psów”„Zrób mi jakąś krzywdę” oraz „Dawno temu w Warszawie”. To właśnie ta ostatnia pozycja stanowiła punkt wyjścia w rozmowie z autorem – jest to wydana w 2023 roku kontynuacja zekranizowanego „Ślepnąc od świateł”. Wydarzenie zostało zapowiedziane przez wicedyrektor MBP w Kielcach Ewelinę Iwan.

Dyskusję rozpoczęły rozważania dotyczące najczęściej wypożyczanej książki Jakuba Żulczyka – „Informacja zwrotna”. Pisarz zaznaczył, że ważna dla niego jest komunikacja z czytelnikiem, oraz że tworząc tę pozycję bazował na własnych doświadczeniach. Opowiadająca o depresji i alkoholizmie powieść sprawia, że wiele czytelników może utożsamić się z jej bohaterami.

Autor zdradził jakimi książkami zaczytuje się w wolnym czasie, jak wyglądają kulisy jego pracy i jak przebiega cały proces twórczy. Wypowiedział się na temat zdań otwierających powieści i zaznaczył, że również ostatnie zdanie ma dla niego duże znaczenie. Pod koniec rozmowy uczestnicy spotkania mogli zadać kilka pytań. Dzięki nim Jakub Żulczyk podzielił się kilkoma radami dla początkujących pisarzy. Nie obyło się również bez wspomnienia o jego pracy nad powieścią „Czarne Słońce”.

Transmisję ze spotkania można obejrzeć tutaj.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Pinterest
Share on Linkedin
Send by Whatsapp
Love