Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

17:00 18:00

Current show

Wsłuchaj się!

17:00 18:00

Upcoming show

Radiolog

18:00 19:00

Background

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Napisany przez , 25 lutego 2024

23 lutego o godzinie 18.00 w Poczytalni na dVoRcu, jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, odbyło się spotkanie z Jakubem Żulczykiem. Poprowadziła je Anna Roży.

Jakub Żulczyk to polski pisarz i scenarzysta, twórca takich powieści, jak: „Ślepnąc od świateł”, „Informacja zwrotna”„Wzgórze psów”„Zrób mi jakąś krzywdę” oraz „Dawno temu w Warszawie”. To właśnie ta ostatnia pozycja stanowiła punkt wyjścia w rozmowie z autorem – jest to wydana w 2023 roku kontynuacja zekranizowanego „Ślepnąc od świateł”. Wydarzenie zostało zapowiedziane przez wicedyrektor MBP w Kielcach Ewelinę Iwan.

Dyskusję rozpoczęły rozważania dotyczące najczęściej wypożyczanej książki Jakuba Żulczyka – „Informacja zwrotna”. Pisarz zaznaczył, że ważna dla niego jest komunikacja z czytelnikiem, oraz że tworząc tę pozycję bazował na własnych doświadczeniach. Opowiadająca o depresji i alkoholizmie powieść sprawia, że wiele czytelników może utożsamić się z jej bohaterami.

Autor zdradził jakimi książkami zaczytuje się w wolnym czasie, jak wyglądają kulisy jego pracy i jak przebiega cały proces twórczy. Wypowiedział się na temat zdań otwierających powieści i zaznaczył, że również ostatnie zdanie ma dla niego duże znaczenie. Pod koniec rozmowy uczestnicy spotkania mogli zadać kilka pytań. Dzięki nim Jakub Żulczyk podzielił się kilkoma radami dla początkujących pisarzy. Nie obyło się również bez wspomnienia o jego pracy nad powieścią „Czarne Słońce”.

Transmisję ze spotkania można obejrzeć tutaj.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.