Current track

Title

Artist

Background

Opinie na temat przejęcia Twittera przez Elona Muska

Napisany przez , 30 kwietnia 2022

Plotki o chęci posiadania przez Elona Muska tak potężnej platformy jak Twitter pojawiały się już od dłuższego czasu. W końcu stało się to faktem. Jednakże nie każdemu przypadło to do gustu, opinie internautów na ten temat są mocno podzielone.

Można by pomyśleć, że tak popularny i efektywny przedsiębiorca jak Musk to idealny kandydat na to stanowisko. Jednak internauci, a może bardziej „twitterowicze’’ nie są do końca zadowoleni z obrotu sytuacji.

Pojawia się wiele tweetów na temat zmiany właściciela. Masa osób obawia się, że tak jak sam Musk deklaruje, że chce poszerzyć wolność słowa na platformie, tak może być to zgubne i obawy, że to tylko puste obietnice rosną. Niektórzy twierdzą, że „wolność słowa’’ to tylko zasłona, za którą kryje się chęć kontroli Elona Muska i zamiast wprowadzać swobodę to tweety będą bardziej kontrolowane.

Twitter jako jeden z obecnie najpopularniejszych portali i tak do tej pory wyróżniał się ogromną tolerancją co do niezależności i wolności myśli swoich użytkowników. Ten fakt tym bardziej zaczyna zastanawiać twitterowiczów, ponieważ podany przez Muska powód, w sytuacji kiedy ta platforma jest znana głównie z możliwości swobodnej i niecenzurowanej wypowiedzi nie jest dla niektórych przekonujący.

Na szczęście dla Muska, nie każdy jest do niego źle nastawiony. Pomimo wielu negatywnych komentarzy, można znaleźć też grupy osób, którym jak najbardziej przypasował nowy właściciel. Uważają oni, że Elon Musk jest wizjonerem, który jest postępowy, charyzmatyczny i uzdolniony i to właśnie dzięki temu, platforma stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna, inteligentna i popularna.

Zostaje nam tylko obserwować jak w najbliższych latach Elon Musk będzie zarządzał Twitterem i stwierdzić, czy to obawy jednych były słuszne, czy może jednak pozytywne opinie drugich miały rację bytu.

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.