Current track

Title

Artist

Background

Odwiedź Jeziora Plitwickie

Napisany przez , 12 stycznia 2020

Park Narodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji to zapierające dech w piersiach miejsce. Jego największą atrakcją jest 16 jezior krasowych, które połączone są wieloma wodospadami. Po zobaczeniu zdjęć z tego parku, z pewnością będziesz chciał go zobaczyć na żywo!

Park ten położony jest w środkowej części Chorwacji. Na jego powierzchni znajduje się 16 jezior, i około 90 wodospadów. Wypełniająca jeziora woda przybiera niesamowite barwy, od błękitnego po ciemnozielony i nieustannie się zmienia, a wszystko za sprawą żyjących tam bakterii i rozpuszczonych w wodzie minerałów. Po odwiedzeniu tego miejsca, z pewnością nikt nie będzie żałował jednego dnia mniej na chorwackich plażach.

Na miejscu czeka turystów sieć dobrze oznakowanych ścieżek, które z pewnością ułatwią odkrywanie piękna tego terenu. Trasy przygotowane są i oznakowane tak, aby dostosować ich stopień trudności do indywidualnych możliwości turystów: najkrótsze z nich zajmują do 2 godzin, najdłuższe – do 8 godzin wędrówki.

Na terenie Parku znajduje się także wiele jaskiń. Największe z nich to Supljara o długości 70 metrów i Golubinjaca o długości 160 metrów.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.