Był taki…

Inauguracja V edycji Programu „Uniwersytet Edukacji Obywatelskiej”

Napisany przez , 15 grudnia 2023

13 grudnia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się już kolejna – 5. edycja wydarzenia pod nazwą „Uniwersytet Edukacji Obywatelskiej” (UEO).  W warsztatach naukowych wzięło udział ponad 200 osób.

Celem corocznych spotkań jest krzewienie kultury debaty publicznej – mówił podczas otwarcia wydarzenia dr Ireneusz Ciosek

Jednym z kluczowych punktów wydarzenia był wykład dr. Tomasza Gajewskiego, pt. „Anatomia kryzysu na Bliskim Wschodzie”.  Dr Gajewski wyjaśnił historię konfliktu izraelsko-palestyńskiego, przedstawił wpływy państw trzecich oraz omówił możliwe scenariusze zakończenia walk w Strefie Gazy.

Prelekcja zakończyła się sekcją pytań od publiczności, podczas której studenci oraz wykładowcy uczelni mogli poszerzyć swoją wiedze na te tematy, które nie były wspomniane w trakcie głównej sekcji spotkania.

Już teraz zapraszamy na kolejne konferencję z cyklu „Program V edycji „Uniwersytetu Edukacji Obywatelskiej”

• 17 stycznia 2024 r. (środa). Temat: Teorie spiskowe / dr Katarzyna Gruszko;
  • 28 lutego 2024 r. (środa). Temat: Migracje – zagrożenie czy konieczność / dr Witold Sokała.

Zdjęcia: UJK