Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin oraz II Otwarte Mistrzostwa POKK

Napisany przez , 15 grudnia 2023

9 grudnia w Zagnańsku odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Południowego Okręgu Karate Kyokushin oraz II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Dębu Bartek, organizowane przez Kielecki Klub Karate Kyokushin Koronea oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zagnańsku. Współorganizatorem wydarzenia był również Polski Związek Karate Kontaktowego.

Turniej odbył się na hali sportowej GOSiR w Zagnańsku, ciesząc się frekwencją niemal 200 zawodników z m.in. Kielc, Ełku, Legnicy, Lublina czy Krakowa. Zawody odbyły się na dwóch matach, pierwszej przeznaczonej na Puchar Dębu Bartek (kategoria kata i kumite) a na drugiej II Otwarte Mistrzostwa Południowego Okręgu Karate Kontaktowego (kategoria kata i kumite). Ze względu na brak oficjalnej klasyfikacji drużynowej kluby nie zajęły konkretnych miejsc na podium. Mimo to, ze względu na liczbę zdobytych medali, można wyróżnić następujące zespoły:

Dla Pucharu Dębu Bartek:

1. Klub Sportów Walki BUSHI uzyskał 4 złote medale, 3 srebrne oraz 4 brązowych;
  2. Klub Karate Kyokushin Chikara (Kielce) uzyskał 3 złote medale, 1 srebrny oraz 1 brązowy;
  3. Limanowski Klub Kyokushin Karate uzyskał 3 złote i 3 brązowe medale.
  4. Kielecki Klub Karate Kyokushin uzyskał 1 złoty, 3 srebrne oraz 9 brązowych medali.

Z kolei dla II Otwartych Mistrzostw POKK:

1. Bielski Klub Karate Kyokushin zdobył 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale;
  2. Kielecki Klub Karate Kyokushin zdobył 4 złote, 6 srebrnych i 15 brązowych medali;
  3. Klub Karate Kyokushin Chikara zdobył 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale.