Nocne Granie

Nocne Granie

Dziesiątki supersamochodów przejadą przez Kielce

Napisany przez , 27 maja 2024

W niedzielę 09.06, czyli w drugim dniu charytatywnego wydarzenia Positive Ways Polska dla Hospicjum 2024, w okolicach Kielc będzie można spotkać konwój sportowych i luksusowych aut przemieszczających się na kołach w stronę Krakowa. To 11. edycja wyprawy, a w ubiegłym roku organizatorom udało się uzbierać na dzieci aż 860 tysięcy złotych!

Porsche, Lamborghini, Ferrari, McLaren czy nawet Bugatti – to tylko niektóre z wyjątkowych marek, jakich modele będzie można zobaczyć w wielu miastach Polski między 8. a 12. czerwca tego roku. Impreza startuje w centrum Warszawy i przejeżdża m.in. przez Tor Jastrząb, Kraków, Koci Zamek w Beskidzie Niskim czy Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. To wyjątkowa okazja, żeby nacieszyć oczy niecodziennymi pojazdami, które niekiedy nie są tylko ciężkimi kawałkami metalu (tu bardziej włókna węglowego), a również dziełami sztuki wartymi miliony. Organizatorzy do końca nie podają dokładnych lokalizacji nocnego postoju, choć została odkryta już jedna z nich – Heron Live Hotel w Nowym Sączu.

Już teraz można dołożyć cegiełkę do leczenia dzieci z wadami serca na stronie Fundacji Siepomaga. Liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata. Zachęcam również do udostępniania zbiórki w social mediach!

Baner Positive

Źródło: Siepomaga.pl

Z racji na plan wydarzenia, w okolicach Kielc supersamochodów możemy się spodziewać trochę po godzinie 14:30, bo właśnie wtedy planowany jest wyjazd z Autodromu Jastrząb. Trasa przez „S7” według Map Google wynosi niecałe 60 km i ma trwać ok. 40 minut, jednak biorąc pod uwagę moc i możliwości, jakimi dysponują kierowcy wspomnianych aut – pierwszych można spodziewać się zdecydowanie wcześniej.

Relacja z zeszłorocznego Positive Ways z gościnnym udziałem Stiga z TopGear:

W filmie oprócz pojazdów możemy zobaczyć również lokalnych czy nawet ogólnopolskich celebrytów, którzy wspierają wydarzenie i dzielą się swoją pasją do motoryzacji. Wśród nich m.in. utytułowany piłkarz Robert Lewandowski, Kuba Wojewódzki znany najszerzej z autorskiego, kontrowersyjnego talk-show w telewizji TVN, Kamil „Budda” Labudda, czyli twórca największego polskiego motoryzacyjnego kanału na YouTube czy piosenkarz Mateusz Ziółko, który wygrał III edycję programu „The Voice Of Poland” i prowadzi obecnie solową karierę.

Borek i Lewandowski Positive Ways

Mateusz Borek i Robert Lewandowski podczas licytacji charytatywnej w trakcie Positive Ways, źródło: facebook.com/positivewayspl

Warto w ramach ciekawostki wspomnieć o tym, że żeby uczestniczyć w wyprawie razem z innymi kierowcami należy zgłosić się na stronie Positive Ways i zapłacić 18 600 zł za udział jednego auta z dwoma osobami na pokładzie.

Taki koszt obejmuje:

• Noclegi w 5-gwiazdkowych hotelach
  • Pełne wyżywienie
  • Pakiet startowy
  • Wstęp VIP na wszystkie atrakcje podczas trwania eventu
  • Open bary w wyznaczonych miejscach
  • Ekipę techniczną
  • Ekipę foto
  • Profesjonalny film z wyprawy

Jeszcze raz zachęcam do wspierania zbiórki i udziału w całej inicjatywie, ponieważ to jedyne takie wydarzenie w kraju i niesie ze sobą niezapomniane chwile, szczególnie dla fanów ekskluzywnych pojazdów.