Nocne Granie

Nocne Granie

Wirtualne zwiedzanie UJK! Wydział Humanistyczny oraz Biblioteka Uniwersytecka w świecie Minecraft

Napisany przez , 13 czerwca 2024

Wirtualna rzeczywistość podbija serca fanów technologii już od XIX wieku, a w ciągu ostatnich lat za sprawą łatwo dostępnych okularów VR stała się jeszcze popularniejsza. Już teraz można wejść do komputerowego świata Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w znanej i lubianej grze Minecraft.

Pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców mapy jest dr Przemysław Ciszek, który nie tylko pasjonuje się graniem w gry wideo, ale także ich badaniem. Głównym celem przedsięwzięcia jest nowoczesna promocja nie tylko Wydziału Humanistycznego, ale ogólnie całej uczelni. Wykonanie potrwało dorywczo około 2 miesiące i już teraz można eksplorować korytarze czy niektóre sale wykładowe. „Obecni maturzyści się trochę na tej grze wychowali i każdy ją kojarzy, więc taka promocja może zachęcić ich do rekrutacji na UJK” – mówi dr Ciszek.

Źródło: Facebook.com/Instytut Mediów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJK

Aktualnie można zwiedzić część wnętrz Wydziału Humanistycznego oraz Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach. Nie każdy zakamarek jest jeszcze dostępny i autorzy cały czas pracują nad udoskonaleniem projektu, a w planach jest rozbudowa wyższych pięter i biblioteki. Należy podkreślić duże zaangażowanie studentów I roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, z szczególnym wyróżnieniem Amelii Stępień.

Już teraz można odwiedzić UJK w Minecraft 1.20.4:

• serwer: UJK1
  • IP: 145.239.23.6:21904

Zapraszamy!

Źródło zdjęć: Facebook.com/Instytut Mediów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJK