Current track

Title

Artist

Background

Sposób mówienia do dzieci. Biologia mózgu maluchów.

Written by on 30 stycznia 2020

W Sandomierskiej Filii UJK, w piątek (31/01/20) o godzinie 15:30 odbędzie się comiesięczny wykład otwarty dr. Małgorzaty Makowskiej-Brzychczyk pt. „Biomechanika wewnętrznego dziecka”.

Nie każdy wie, ale sposób mówienia do dzieci staje się ich wewnętrznym głosem w dorosłości. Mówiąc bardziej naukowo, biologia mózgu maluchów pozwala zamienić słowa na sieci neuronalne z mózgu, które symbolizują pojęcie wewnętrznego dziecka.

Warto wiedzieć, że sieci neuronalne z dzieciństwa nie zastępują się tymi z dorosłości, one formują się i cały czas przyrastają. Powoduje to czasami głębokie pokłady nieświadomości naszych szkrabów, gdy już dorosną. Istnieje ratunek! Mamy wpływ na to jak nasze dzieci w przyszłości będą postrzegały rzeczywistość!

„Umysł człowieka w przestrzeni wewnętrznego dziecka maluje świat farbami emocji, a emocje są w biologii reakcjami zapisanymi w ciele wskutek doświadczeń/ myśli przeżywanych często i postrzeganych najczęściej jako traumatyczne, choć oczywiście mogą ro być równie dobrze zdarzenia radosne. Jednak w biologii podstawowym programem mózgu jest zapewnić ciału przetrwanie, więc na zdarzenia przykre jest wyjątkowo czuły.” – możemy przeczytać na stronie filii UJK w Sandomierzu.

Odpowiednia komunikacja z dziećmi w czasie jego rozwoju, pozwala na zdjęcie przysłowiowych „okularów” i lepsze wytrenowanie mózgu naszych szkrabów. Spotkanie na pewno pomoże nam lepiej rozumieć to, jak powinno się obcować z dziećmi od strony psychologicznej – jednocześnie zapewniając im lepszą percepcje rzeczywistości w przyszłości.

Ciężko to zrozumieć czytając, prawda? Na szczęście podczas wykładu będziemy mogli usłyszeć wyjaśnień działania, biomechaniki programu mózgu. Zapraszamy! Warto rozmawiać z dziećmi!

źródło: sandomierz.ujk.edu.pl


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.