Current track

Title

Artist

Background

Czy koronawirus zagraża studentom UJK?

Napisany przez , 29 stycznia 2020

Jak do tej pory wiadomo o 132 zgonach i około 6000 osobach zarażonych. Takie żniwo zbiera wirus Wuhan, według informacji na stan z 29 stycznia. Jak wiadomo, studenci UJK mają możliwość podróżowania po świecie, dzięki różnym programom jakie oferuje uczelnia. Czy studenci UJK powinni obawiać się koronawirusa?

Warto wiedzieć, że zarażenie wirusem trwa od 2 do 12 dni. Warunki, jakie muszą być spełnione to ponad 38 stopniowa gorączka, typowe objawy przeziębienia i przede wszystkim kontakt z osobą zarażoną. Wirus może prowadzić do niewydolności narządowej, dlatego warto monitorować swoje ciało, jeżeli choć jeden z wyżej wymienionych objawów został spełniony.

Na temat wirusa wypowiedział się minister zdrowia Łukasz Szumowski. Na antenie Polsatu powiedział, że ten „prędzej czy później trafi do Polski„. Państwowa Inspekcja Sanitarna alarmuje, że w razie podejrzeń zachorowania na wirus 2019-nCoV, wskazany jest natychmiastowy kontakt z lokalnym oddziałem Państwowego Inspektoratu Sanitarnego. W naszym przypadku jest to Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kielcach (http://www.wsse-kielce.pl).

W Europie występowanie wirusa jest podejrzane u 8 osób. Mowa tu o 4 osobach w Niemczech i 4 we Francji.

Niżej interaktywna mapa, gdzie możemy śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa.

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR2FpqWsdTLY5TAiVrnNH8YGBN8DIBhSF-_WVdsI59KmgqJFLNBNGGWITwA#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Koronawirus zaczął rozprzestrzeniać się na świecie prawdopodobnie 12 grudnia 2019 roku, na Targu owoców morza w Wuhan. Teorii mogliśmy usłyszeć wiele. Jedne mówią o pochodzeniu zwierzęcym wirusa, a inni o wycieku z chińskiego laboratorium.

źródła: FB wytrych do wiedzy, Polskie Radio Kielce


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.