Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Radio Alarm

08:00 09:30

Background

Najciekawsze premiery kinowe tego weekendu

Napisany przez , 8 lutego 2020

Rozdanie tegorocznych Oscarów już w niedzielę a kinowi dystrybutorzy serwują nam kolejne ciekawe pozycje, które możemy zobaczyć na dużym ekranie. Przedstawiam kilka najbardziej godnych uwagi.

 

„Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)”

Margot Robbie ponownie wciela się w charyzmatyczną postać Harley Quinn, której losy po porzuceniu Jokera (poznanego w filmie „Legion Samobójców”) prowadzą do jednego z najbardziej narcystycznych złoczyńców z Gotham – Romana Sionisa znanego jako Black Mask (Ewan McGregor), który nakłania całe miasto w celu poszukiwania niejakiej Cass, dziewczyny która ukradła Romanowi jeden z jego cennych skarbów. Nieprawdopodobny zbieg okoliczności sprawia jednak, że nasza tytułowa bohaterka poznaje trzy dość nietypowe kobiety. Łowczyni, Czarny Kanarek i Renee Montoya oraz Harley nie mają wyjścia więc postanawiają połączyć siły i razem przeciwstawić się Romanowi oraz jego gangowi tworząc Ptaki Nocy.

 

 

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=zOEWNswr16k

 

„Kłamstewko”

Kolejnym filmem jest dzieło pochodzące z Chin. „Kłamstewko” opisuje historię pewnej dziewczyny o imieniu Billi, która po usłyszeniu o chorobie swojej ukochanej babci wraca z Nowego Jorku do ojczystego domu aby pożegnać się z nią przed śmiercią. Rodzina Billie ma jednak inne plany i aby zataić informację o złym stanie babci starają się ukartować rodzinne spotkanie pod pretekstem nagłego ślubu kuzyna Billie. Absurdalne sytuacje i tajemnice na porządku dziennym, jedna z ciekawszych premier tego weekendu.

 

 

 

 

 

Zawiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Ywx-ON0ocZc

 

„Monos”

Film produkcji Kolumbijskiej, którego fabuła skupia się na losach kilku młodych chłopców należących do partyzantów. Mają za zadanie pilnować amerykańskiej zakładniczki na zlecenie pewnej „Organizacji”. Nastolatkowie chętnie używają życia w górach Ameryki Południowej przy okazji spełniając się jako żołnierze, do momentu aż w szeregach oddziału wybucha walka o władzę. Chaos oraz napięcie zamieniają się w brutalną walkę o przetrwanie.

 

 

 

 

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=1B77G8yphKA

 

„Marianne i Leonard: Słowa miłości”

Film dokumentalny opowiadający historię Leonarda Cohena i jego norweskiej partnerki Marianne Ihlen. Fabuła opiera się na momencie poznania obojga osób w latach 60. ubiegłego wieku na greckiej wyspie Hydra, poprzez ewolucję ich miłości, podczas której Leonard stał się już znanym muzykiem, poniekąd dzięki utworom napisanym właśnie dla Marianne, aż do ich śmierci w 2016. Reżyser Nick Broomfield dzięki wykorzystaniu archiwalnych wywiadów i nagrań dołożył wszelkich starań aby ten film pokazał miłość Leonarda i Marianne w najbardziej wyczerpującym stopniu.

 

 

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=fhFhiwJqYfQ

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.