Current track

Title

Artist

Current show

Rozmowa Tygodnia

16:00 17:00

Current show

Rozmowa Tygodnia

16:00 17:00

Upcoming show

Rozmowa Tygodnia

16:00 17:00

Background

Chwila o Koronie… cudownie utrzymani!

Written by on 28 maja 2023

Korona Kielce utrzymała się w PKO BP Ekstraklasie! “Żółto-czerwoni” po kapitalnej rundzie wiosennej pozostają w piłkarskiej elicie na kolejny sezon. Kamil Kuzera cudotwórcą?

Owocna zima

Kielczanie po rundzie jesiennej znajdowali się w strefie spadkowej wraz z Piastem Gliwice oraz Miedzią Legnica. W 17 spotkaniach zdobyli zaledwie 13 punktów a do bezpiecznego miejsca tracili cztery oczka. Drużyna z zaledwie trzema zwycięstwami i czterema remisami w sezonie musiała zostać wzmocniona aby skutecznie walczyć o ligowy byt. Tak też się stało. Słabo grających bocznych obrońców zmieniono na reprezentantów swoich krajów. Prawy defensor Dominick Zator pokazał, że można zmienić pozycję ze środka na bok obrony nie mając doświadczenia w obcej lidze. Po przeciwległej stronie biegał Marius Briceag, który wykazał się solidnością w obronie jak i dobrym włączaniem się w akcje ofensywne. Najwięcej nadziei pokładano jednak w Nono. Hiszpan miał być liderem środka pola, okazało się że prezentował się dosyć solidnie ale “bez szału”. Częste błędy w wyprowadzaniu piłki, czekanie na doskok ze strony 2-3 rywali czy też wiele (nieudanych) prób ryzykownych zagrań to obraz, który kładzie się cieniem na jego niezłe zagrania. Wypożyczenie Kacpra Kostorza z Pogoni Szczecin wydawało się szybkim łataniem dziury po odejściu Bartosza Śpiączki. Jak się okazało 23-latek był świetnym jokerem w talii trenera Kamila Kuzery. Dwa gole po wprowadzeniu z ławki pokazały, że może znaleźć swoje miejsce w Ekstraklasie na kolejne lata. Czy w Kielcach? Raczej nie, ponieważ według medialnych doniesień, klauzula wykupu jest za wysoka dla kieleckiego klubu. Fani “żółto-czerwonych” zapamiętają tego gracza z bramki dającej zwycięstwo w derbowym starciu z Radomiakiem oraz niewykorzystanej okazji w meczu z Rakowem. Ostatni z zimowych wzmocnień – Bartosz  Kwiecień –  rozegrał zaledwie pięć spotkań, w których zapisał się (tradycyjnie jak dla niego) twardą grą na pograniczu faulu i kilkoma szybko otrzymanymi żółtymi kartkami. 

Zaprawieni w boju

Już pierwszy mecz piłkarskiej wiosny pokazał, że Korona nie będzie składała broni. Legia Warszawa prowadziła już 3:0, ale walcząca do ostatnich minut ekipa z Kielc zmniejszyła rozmiary porażki na 3:2 (dublet Jewgienija Szykawki). Nieudana pogoń przy Łazienkowskiej zadziałała jak przysłowiowa płachta na byka. Tydzień później w domowym meczu z Cracovią  gospodarze zwyciężyli 2:1 odnosząc pierwszy ligowy triumf od sześciu (!) miesięcy. Pokazując intensywność, zorganizowanie które z czasem stały się jej cechami rozpoznawczymi. Remis 1:1 we Wrocławiu można było uznać za wypadek przy pracy (bramka Jakuba Łukowskiego z rzutu karnego strzelona w 87 minucie).  Tym bardziej że tydzień później Korona po heroicznym boju pokonała u siebie Lechię Gdańsk 1:0 grając przez ponad pół godziny w osłabieniu.

 

Nieoczekiwanie jeden z najsłabszych meczów w rundzie wiosennej przypadł na starcie w Gordzisku Wielkopolskim z Wartą. Przegrane 5:1 spotkanie z perspektywy kieleckiej miało chyba tylko jeden pozytyw, a był nim premierowy gol Kacpra Kostorza w Koronie i dopiero drugi w jego całej ekstraklasowej przygodzie.

Jak najlepiej zareagować na porażkę pięcioma bramkami? Siedmioma meczami bez porażki. Właśnie przez tyle spotkań kielczanie byli niepokonani w piłkarskiej elicie. Cztery zwycięstwa i trzy remisy dały wyjście ze strefy spadkowej po 24 serii gier. Wygrana z Wisłą Płock  w 23 kolejce po golu Malarczyka i błędzie bramkarza “Nafciarzy” Krzysztofa Kamińskiego. Pokonanie tydzień później w ostatnich sekundach Radomiaka 2:1 po kapitalnej asyście Dawida Błanika. Remis z Pogonią w Szczecinie gdzie kontrowersje wzbudziło nieuznanie bramki Szykawki. Trzy punkty wyrwane Miedzi po cudownym trafieniu Ronaldo Deaconu do którego walnie przyczynił się Mateusz Abramowicz bramkarz rywali. 

Podział punktów w Zabrzu po asyście Briceaga i golu Łukowskiego. Tydzień później wyszarpane w ostatniej sekundzie zwycięstwo z Jagiellonią Białystok po kolejnym golu białoruskiego napastnika. 

Pierwsza strata punktów przez kielczan na własnym obiekcie przytrafiła się w zremisowanym 2:2 starciu z Zagłębiem Lubin, kiedy to gospodarze nie znajdywali sposobu na powstrzymanie ataków “Miedziowych” wyprowadzanych bocznymi sektorami boiska. Tydzień później “żółto-czerwonych” czekał wyjazd do Mielca. Rozbudzone apetyty wspomnianą wcześniej serią stłamsił Kamil Kruk. Obrońca wypożyczony z… Zagłębia Lubin dwukrotnie pokonał Marcelego Zapytowskiego chociaż to nie o jego trafieniach mówiło się najbardziej ochoczo. Już w 9 minucie tamtego spotkania Kryło Petrov uderzył zza połowy boiska i wpakował piłkę do siatki bramki strzeżonej przez Bartosza Mrozka.   

Nieoczekiwanie Korona sprawiła niespodziankę w następnej serii. Drużyna beniaminka wygrała z chcącym zapewnić sobie tytuł Mistrzów Polski Rakowem Częstochowa 1:0 po golu Jakuba Łukowskiego z rzutu karnego. Sensacyjny wynik z późniejszym triumfatorem rozgrywek sprawił, że kielczanie mieli wszystko w swoich rękach, musieli wygrać jedno z trzech zbliżających się spotkań. Pierwszą okazję mieli w meczu z Piastem w Gliwicach, ale ulegli przy Okrzei rewelacji rundy rewanżowej 1:2. Tydzień później zagrali drugi najsłabszy mecz wiosennej części sezonu, drugi z drużyną z Poznania. Przy pełnym stadionie przegrali z ćwierćfinalistą Ligi Konferencji Europy – Lechem – 0:3. Meczem z “Kolejorzem” zakończyła się seria ośmiu spotkań bez porażki gospodarzy na Suzuki Arenie.

Fot. Korona – Lech 0:3 / Piotr Okła

Utrzymanie decydowało się w Łodzi. Korona musiała wygrać aby bez względu na rezultaty innych spotkań zrealizować swój cel. Tak też się stało. Po kapitalnej grze ekipa Kamila Kuzery pokonała Widzewa 3:0 i zapewniła sobie grę w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2023/2024. 

Noty za sezon 2022/2023 (w skali 1-10)

Marceli Zapytowski (14 meczów i 3 czyste konta) – 6 – 22-latek spisywał się dobrze, choć zdarzały mu się błędy (takie jak “puste przeloty” czy niepewne interwencje) to jednak ten sezon trzeba zaliczyć na delikatny plus. Patrząc na zebrane doświadczenia przez Marcelego i lepszą grę z meczu na mecz powinien dostać więcej szans w nowym sezonie.

Konrad Forenc (20 meczów i 5 czystych kont) – 5 – dla 30-latka to sezon, w którym grał najczęściej w historii swoich występów w Ekstraklasie. Rezerwowy w poprzednich klubach teraz mógł pokazać w pełni swój potencjał. Nie zrobił tego. Dobre interwencje przeplatał słabymi (chociażby “pusty przelot” w końcówce meczu z Miedzią) nie pokazał się lepiej od młodszego konkurenta. Był jednym z liderów szatni, który w momentach porażek nie bał się wyjść do kibiców. 

Adrian Danek (18 meczów, 2 asysty) – 3 – zawodnik, którego dobrym określeniem jest zwrot “za dobry na pierwszą ligę a za słaby na Ekstraklasę”. Jego trzecie podejście do elity i trzeci niewypał. Solidny pierwszoligowiec nie stał się dobrym ekstraklasowcem.

Grzegorz Szymusik (7 meczów)  – 2 – przychodził do Kielc jako talent z 2-ligowego Stargardu Szczecińskiego. Po kilku latach notoryczny zjazd formy. W rundzie wiosennej spadł z Chojniczanką do… 2 ligi.

Dawid Więckowski (2 mecze) – 5 – solidna (jak na nastolatka w zespole walczącym o utrzymanie) gra w kilku spotkaniach. Warto zastanowić się nad jego wypożyczeniem do zespołu 2-ligowego aby tam stał się lepszym piłkarzem (patrz: Igor Kośmicki).

Marcus Godinho (15 meczów, 1 asysta) – 5,5 – zadaniowiec, który wykazywał się dobrą grą w każdym spotkaniu. Gol zdobyty w meczu z Piastem Gliwice daje nadzieję na udany sezon 2023/2024.

Domnick Zator (17 meczów, 1 gol, 1 asysta) – 7 – Korona potrzebowała stabilnego, dobrze grającego w destrukcji prawego obrońcy, znalazła go. Wybór Kanadyjczyka z polskimi korzeniami był jednym z najlepszych ruchów dyrektora Pawła Golańskiego  podczas jego pobytu w Kielcach.

Piotr Malarczyk (17 meczów, 3 gole) – 7 – Przed laty skreślony przez Gino Lettieriego wychowanek “żółto-czerwonych” w drugiej części sezonu stał się jednym z filarów znakomitej defensywy kielczan. Oby kolejny sezon obył się bez kontuzji i z dyspozycją taką, jak w ostatnim meczu zakończonego sezonu.

Miłosz Trojak (33 mecze, 1 gol, 1 asysta) – 6 – Najtrudniejsza postać do jednoznacznej oceny. Defensywny pomocnik, który  z konieczności stał się stoperem. Wysoki procent wygranych pojedynków w obronie, wyprowadzanie piłki, to jego atuty. Wady natomiast to łamanie linii spalonego w najgorszych momentach, problemy w komunikacji z bramkarzami (to on w niegroźnej sytuacji wpadł w Forenca powodując jego uraz). Dla jednych lider dla innych stoper ze znakiem zapytania.

Marius Briceag (17 meczów, 3 asysty)- 7 – Wraz z Zatorem zaryglowali boki obrony w rundzie wiosennej. Stabilna, twarda gra w obronie oraz dobre podłączanie się do akcji ofensywnych (3 asysty) to cechy wyróżniające Rumuna. W nagrodę został powołany do szerokiej kadry swojej reprezentacji na czerwcowe mecze eliminacji EURO 2024. 

Łukasz Sierpina (6 meczów) – 2 – Kolejne podejście do Ekstraklasy w barwach Korony, kolejny niewypał. 

Roberto Corral (5 meczów) – 4 – Najbardziej zaskakujące posunięcie zimowego okna. Jesienią zapamiętany głównie ze sprokurowanego karnego w Częstochowie.

Sasa Balić (11 meczów) – 2 – jeden z największych niewypałów. Miało być doświadczenie i spokój w tyłach, były proste błędy i głupia czerwona kartka w starciu w Kielcach z Wartą. 

Adam Deja (19 meczów, 1 asysta) – 1 – największy zawód. Od gracza który rozegrał 135 spotkań na szczeblu Ekstraklasy oczekuje się więcej. Wiele więcej. Niechlujny w konstruowaniu ataków, powolny, grający „elektrycznie” w obronie. Gracz, który jest przykładem tego że nie zawsze doświadczony zawodnik, to zawodnik dobry. I tak, da się grać porównywalnie/gorzej od Olivera Petraka.

Mario Zebić (8 meczów, 1 asysta) – 5 – idealny zawodnik do zadań specjalnych. Gdy jest potrzeba wcieli się w rolę stopera, gdy trzeba defensywnego pomocnika też możesz po niego dzwonić. Wielkiej jakości nie miał ale z definicji zadaniowca często się wywiązywał. Do pewnego momentu. A dokładnie tego, w którym postanowił wyrazić swoje niezadowolenie z pozycji w drużynie. Odszedł w zimowym okienku.

Kyryło Petrov (26 meczów, 2 gole, 1 asysta) – 6 – kolejny przypadek, który należy rozpatrywać indywidualnie. Słaba część sezonu w której grał jako partner Trojaka z bloku obronnego. Świetna w roli „szóstki” do której przyzwyczaił w Kielcach przed laty. Ukrainiec jest potrzebny temu zespołowi, z nim w składzie (w pomocy) Korona wyglądała jak ekipa z kręgosłupem. 

Ronaldo Deaconu (27 meczów, 2 gole, 3 asysty) – 6 – Rumun przyszedł do Korony pod koniec letniego okienka. Kilka tygodni aklimatyzacji, pojedyncze przebłyski. Na szczęście dla niego nadeszła przerwą zimową. Po niej Rumun zaczął notować liczby (bramki oraz asysty) które pomogły w utrzymaniu elity w Kielcach. Więcej skutecznych strzałów z dystansu, mniej prób w rytm zasady „a może spróbuje”. Potencjał na gwiazdę ligi w kolejnym sezonie.

Dalibor Takać (27 meczów, 2 asysty) – 6 – Słowak to idealny przykład zawodnika numer 12 w kadrze. Pierwszy wchodzący. Gdy trener Kuzera potrzebował większej ruchliwości w środku pola, stawiał wtedy na 24-latka i raczej się nie zawodził. W stolicy świętokrzyskiego oczekiwania względem Dalibora są wygórowane. Może to w końcu czas aby sobie powiedzieć że Słowak nie jest ani tak mocny jak zapowiadali niektórzy dziennikarze ani nie jest tak słaby jak wskazują na to internetowe komentarze.

Marcin Szpakowski (21 meczów, 1 asysta) – 3 – pierwsza runda po przyjściu do klubu dawała nadzieje na jednego z liderów który przez lata będzie stanowił o sile zespołu. Niestety paliwa starczyło na pół roku. „Szpaku” w Ekstraklasie grał nijako, czy tylko dlatego że miał status młodzieżowca? Być może. Od nowego sezonu ten pozaboiskowy atut traci, czy to oznacza pożegnanie się z Koroną? Zobaczymy.

Oskar Sewerzyński (15 meczów, 1 asysta) – 5 – Wychowanek kieleckiego klubu miał być receptą na limit młodzieżowca. Był nią przez pewien czas, dawał zespołowi łatanie dziur, nieustępliwość i wydolność. W zimie wypożyczony do Chrobrego Głogów gdzie nie zdołał być podstawowym zawodnikiem. Jeden z największych znaków zapytania. Jemu także kończy się status młodzieżowca. 

Nono (16 meczów, 2 asysty) – 5 – przyszedł zimą zagrał kilka świetnych meczów na początku a później gasł. Najlepiej opisuje go mecz z Widzewem. Czekanie na faul, niepewność zagrań (dwie wpadki techniczne w przyjęciu piłki), podania nie w tempo, powolne podłączanie się do akcji ofensywnych. Gdy zdarzały się mecze gdzie był wszędzie na boisku, jego gra kończyła się w okolicach 15 minuty jak w meczu z Lechem w Kielcach. Być może 32-latek potrzebował okresu aklimatyzacji, teraz go dostał, oby w przyszłym sezonie grał lepiej. Niższa ocena spowodowana także faktem tego, że był awizowany jako przyszły lider zespołu. Dla niektórych się nim stał, lecz czekamy na więcej.

Janusz Nojszewski (5 meczów 1 asysta) – 5 – dawał impuls kiedy wchodził na boisko w roli rezerwowego. Asysta przy golu Trojaka w Lubinie pokazała, że może wejść na odpowiedni poziom. Runda wiosenna spędzona w drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg jednak nie powala. 

Luka Zarandia (7 meczów, 1 asysta) – 2 – po asyście w pierwszej kolejce zgasł. Większości fanów przypomniała sobie o jego istnieniu w momencie rozwiązania kontraktu.

Jacek Kiełb (21 meczów, 2 asysty) – 4 – jedna z najtrudniejszych ocen. Dwie asysty to nie najlepsze wpisy w CV dla legendy klubu. Chyba już czas odpowiedzieć sobie na pytanie czy powoli nie schodzić ze sceny. Może pełnienie w rezerwach roli kapitana, mentora byłoby lepsze niż wchodzenie na ogony w elicie? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie sam Jacek.

Jacek Podgórski (28 meczów, 1 gol, 1 asysta) – 6 – po słabej jesieni kiedy wydawało się, że Ekstraklasa to dla niego za wysokie progi odrodził się. „Podgór” z wiosny był Jackiem przebojowym na skrzydle dobrze asekurującym Zatora w obronie. Jedynie czego brakuje to więcej liczb, ale może i one nadejdą w kolejnym sezonie.

Jakub Łukowski (34 mecze, 12 goli, 1 asysta) – 8 – najskuteczniejszy zawodnik Korony. 12 goli w sezonie jak na skrzydłowego rezultat godny podziwu. Większość dorobku stanowią gole zdobyte po rzutach karnych. Ale te okazje przecież szczególnie trzeba wykorzystywać. Pytanie czy po takim sezonie nie sięgnie po Kubę ktoś z zagranicy a sam zawodnik nie skorzysta z opcji wyjazdu.

Dawid Błanik (27 meczów, 3 gole, 5 asyst) – 6,5 – podróż z nieba do piekła i z powrotem. Mniej więcej tak trzeba opisać ten sezon w wykonaniu rodowitego jastrzębianina. Po kapitalnym początku (patrz mecz w Radomiu) przyszedł czas marazmu (niewykorzystane szanse z Zagłębiem czy Jagiellonią) aż po cudowne zakończenie (gol i asysta w meczu z Widzewem). Dla 26-latka spotkanie z elitą przez większość rozgrywek nie było najprzyjemniejsze ale pokazał że może się odrodzić i być gwiazdą Korony jak w 1. Lidze. A tego od  popularnego „Błania” oczekują całe Kielce.

Kacper Kostorz (13 meczów, 2 gole) – 5 – przyszedł do Kielc zimą zrobił to co miał zrobić. Jego gol dał trzy punkty w ważnym meczu z Radomiakiem. Idealny rezerwowy, w przeciwieństwie do niewypałów typu Bortniczuk czy Lewandowski. Szkoda, że najpewniej nie zobaczymy go w Kielcach w przyszłym sezonie.

Adam Frączczak (9 meczów) – 3 – niestety to przykład pozostawienia w składzie zawodnika „za zasługi”. Sezon awansu był wybitny a ten zakończył w 2-ligowej Kotwicy z Łukaszem Sierpiną…

Bartosz Śpiączka (17 meczów, 4 gole, 1 asysta) – 2 – gdy strzelał gole było dobrze, gdy przestał, zaczęło się szukanie błędów u innych. W Płocku pokazał że „ma patent” na spadki z Ekstraklasy. Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że jego zatrudnienie jest „pocałunkiem śmierci” dla ligowców.

Jakub Konstantyn (1 mecz) – grał za krótko aby go oceniać

Hubert Szulc (1 mecz) – grał za krótko aby go oceniać

Fot. Korona – Miedź 1:0 / Piotr Okła

Skład Korony Kielce sezonie 2022/2023:

Imię Nazwisko Wiek Nr Pozycja Mecze w sezonie 22/23 Asysty Gole
BRAMKARZE
Konrad  Forenc 29 lat    1 BR                                         20
Marceli Zapytowski 22 lata 73 BR 14+2 PP
Adrian Sandach 18 lat 12  BR
Rafał  Mamla 18 lat 77 BR
OBROŃCY
Grzegorz Szymusik  24 lata 7 + 1 PP
Dawid  Więckowski  19 lat 14 PO, LO 2
Marcus  Godinho 25 lat 28 PO, LO 15 1
Radosław  Seweryś 18 lat  ŚO, LO 1 PP
Adrian Danek 27 lat 23 PO 18 + 2 PP 2
Piotr  Malarczyk 30 lat  4 ŚO,PO 17 + 1 PP 3
Kyryło Petrov 32 lata 90 ŚO, DP 26 + 1 PP 1 2
Domick Zator 28 lat 2 ŚO, PO 17 1 1
Jacek  Podgórski 26 lat      6 PO,PP 28 + 1 PP 1 1
Dawid  Lisowski 21 lat      29 LO
Marius  Briceag 30 lat     5 LO 17 3
Roberto  Corral 25 lat JESIEŃ LO 5
Łukasz  Sierpina  34 lata JESIEŃ LO 6 + 1 PP
Sasa  Balić  32 lata JESIEŃ LO, ŚO 11 + 2 PP
POMOCNICY
Janusz Nojszewski  19 lat  JESIEŃ LS 5 + 1 PP  1
Luka  Zarandia  26 lat  JESIEŃ LS 7 + 1 PP  1
Marcin Szpakowski 20 lat     20 ŚPO,ŚP 21 + 2 PP 1
Oskar Sewerzyński 21 lat JESIEŃ ŚP, ŚPD 15 1
Mario  Zebić  26 lat JESIEŃ ŚPD, ŚO 8 + 1 PP 1
Bartosz  Kwiecień 28 lat     94 ŚO, ŚPD 5
Adam Deja 29 lat   22 ŚPD, ŚP 19 + 1 PP 1
Miłosz Trojak 28 lat   66 ŚPD 33 + 2 PP 1 1
Dalibor Takáč  24 lata      8 ŚP 27 + 2 PP 2
Ronaldo Deaconu 25 lat   31 ŚPO, ŚPD, ŚP 27 + 1 PP 3 2
Jacek  Kiełb 35 lat    10 LS 21 + 2 PP 2 1 PP
Jakub  Konstantyn 20 lat    19 ŚPO 1
David Gonzalez Plata Nono 32 lat   11 ŚPO 16 2
NAPASTNICY
Jakub Łukowski 26 lat      7 PP,PN,ŚN 34 + 1 PP  1 12
Yauheni  Szykawka  29 lat  99 ŚN 31 + 2 PP 1 6+2 PP
Dawid Błanik 25 lat 17 ŚN 27 + 2 PP 3
Kacper  Kostorz 23 lata   9 N 13 2
Adam Frączczak  35 lat  JESIEŃ N 9 + 1 PP
Bartosz  Śpiączka 30 lat JESIEŃ N 17 1 4
Imię Nazwisko Wiek Nr Pozycja Mecze w sezonie Asysty Gole

PP – Fortuna Puchar Polski

Wyniki Korony Kielce w sezonie 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy:

Kolejka Rywal Miejsce  Dzień  Godzina  Wynik Strzelcy 
1 kolejka Legia  Dom  16 lipca (sobota) 20.00 1:1 82′ Łukowski – 72′ Muci
2 kolejka Cracovia  Wyjazd  23 lipca

(sobota)

17.30 0:2 29’ Szymusik (sam.), 94’ Rasmussen
3 kolejka Śląsk  Dom 1 sierpnia

(poniedziałek)

19.00 3:1 27′, 94′ Śpiączka, 35′ Łukowski – 47′ Yeboah
4 kolejka Lechia  Wyjazd  6 sierpnia (sobota) 15.00 1:0 22′ M. Nalepa (sam.)
5 kolejka Warta  Dom 15 sierpnia

(poniedziałek)

19.00 0:1 36′ Kopczyński (k.)
6 kolejka Wisła  Wyjazd  20 sierpnia (sobota)  15.00 1:2 16′ Wolski, 60′ Davo – 96′ Śpiączka 
7 kolejka Radomiak   Wyjazd  27 sierpnia

(sobota)

12.30 2:0 35′ Śpiączka, 83′ Błanik
8 kolejka Pogoń  Dom 4 września

(niedziela) 

15.00 1:2 5’ Dąbrowski, 33’ Smoliński – 58’ Błanik
9 kolejka Miedź  Wyjazd  11 września 

(niedziela)

12.30 2:2 30’ Henriquez, 80’ Henriquez (k.) – 53’ Łukowski, 83’ Petrov
10 kolejka Górnik  Dom 18 września (niedziela) 12.30 1:2 15′ Łukowski – 45+1′, 57′  Okunuki 
11 kolejka Jagiellonia  Wyjazd  2 października (niedziela) 15.00 1:4 31′ Prikryl, 52′ Gual (k.), 62′ Cernych (k.), 85′ Imaz – 35′ Łukowski 
12 kolejka Zagłębie  Wyjazd  9 października (niedziela) 15.00 1:1 45+1’ Adamski – 90+2 Trojak 
13 kolejka Stal  Dom 14 października

(piątek)

18.00 0:2 5’ Matras, 45+2’ Hamulic
14 kolejka Raków  Wyjazd  22 października (sobota) 20.00 0:1 63′ Ivi Lopez (k.)
15 kolejka Piast  Dom 29 października (sobota) 15.00 1:1 16’ Łukowski – 77’ Wilczek
16 kolejka Lech  Wyjazd  6 listopada ( 17.30 2:3 41′ Ishak (k.), 47′ Amaral, 93′ Szymczak – 56′ Łukowski (k.), 79′ Podgórski (k.)
17 kolejka Widzew  Dom 12 listopada ( 12.30 0:1 91’ Milos
18 kolejka Legia  Wyjazd  29 stycznia

(niedziela) 

15:00 2:3  24′ Josue (k.), 36′ Nawrocki, 47′ Kapustka – 65′, 79′ Szykawka
19 kolejka Cracovia  Dom  6 lutego

(poniedziałek)

19:00 2:1  30′ Malarczyk, 56′ Łukowski (k.) – 66′ Knap (k.)
20 kolejka Śląsk Wyjazd 11 lutego

(sobota) 

15:00 1:1  68′ Yeboah – 87′ Łukowski (k.)
21 kolejka Lechia Dom 18 lutego

(sobota) 

15:00 1:0 37’ Deaconu
22 kolejka Warta Wyjazd 25 lutego

(sobota)

17:30 1:5  8′ Szykawka (sam.), 31′ Grzesik, 45′,59′ Szczepański, 74′ Ivanov – 90’ Kostorz
23 kolejka Wisła Dom 4 marca

(sobota)

17:30 1:0  67’ Malarczyk
24 kolejka Radomiak Dom 11 marca

(sobota) 

15:00 2:1  44’ Szykawka, 90+3’ Kostorz – 6’ Rocha
25 kolejka Pogoń Wyjazd 18 marca

(sobota) 

17:30 0:0
26 kolejka Miedź Dom 1 kwietnia (sobota) 15:00 1:0 12’ Deaconu 
27 kolejka Górnik  Wyjazd 6 kwietnia (czwartek)  20:30 1:1 66’ Krawczyk – 17’ Łukowski
28 kolejka Jagiellonia Dom 15 kwietnia (sobota)  17:30 2:1 79’ Zator, 90’ Szykawka – 36’ Imaz
29 kolejka Zagłębie Dom 23 kwietnia (niedziela)  12:30 2:2 29’, 40’ Szykawka – 19’ Trojak (sam.), 44’ Kurminowski 
30 kolejka Stal Wyjazd 30 kwietnia

(niedziela) 

15.00 1:2 40’ 72’ Kruk – 9’ Petrov
31 kolejka Raków Dom 7 maja 

(niedziela) 

15.00 1:0 36’ Łukowski (k.)
32 kolejka Piast Wyjazd 12 maja (piątek) 18.00 1:2 55’ Pyrka, 70’ Ameyaw – 90+1’ Godinho
33 kolejka Lech Dom 19 maja (piątek) 20.30 0:3 33’ 56’ Velde, 53’ Marchwiński
34 kolejka Widzew Wyjazd 27 maja

(sobota)

17.30 3:0 5’ Błanik, 40’ Malarczyk, 60’ Łukowski
Kolejka Rywal Miejsce  Dzień  Godzina  Wynik Strzelcy 

Zawodnicy  Korony, którym 30 czerwca kończą się kontrakty:

Konrad Forenc

 

Radosław Seweryś

Marcus Godinho

Kyryło Petrov

Dawid Lisowski

Piotr Lisowski

Yauheni Szykawka 

Transfery przed sezonem 2023/2024: 

Fot: własne


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.