Current track

Title

Artist


Teatr Żeromskiego dostepny dla osób ze szczególnymi potrzebami!

Written by on 18 listopada 2024

W swoim listopadowym repertuarze, Teatr Żeromskiego wychodzi naprzeciw potrzebom różnorodnej publiczności. Widzowie z niepełnosprawnościami i obcokrajowcy nie będą już musieli ograniczać swojej możliwości życia kulturalnego w Kielcach.

Pierwszym spektaklem, jaki zostanie zaprezentowany w takiej formie będzie „Kilka opowieści z Islandii”. Spektakl miał premierę w styczniu i został przygotowany z okazji 145-lecia istnienia kieleckiej sceny dramatycznej przez dramaturżkę Weronikę Murek. Reżyserką jest Islandka Una Thorleifsdottir. Wszystkie poniższe wydarzenia realizowane są dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Dlatego już teraz możesz uzyskać darmową wejściówkę, dostępną online i w kasie Teatru!

 

🗓️ 20.11 | 🕕 18:00

Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących.

W tej wersji spektaklu widzowie będą mogli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, czyli  wydruku 3D scenografii, audiodeskrypcji czy dostępności „Gazety Teatralnej” w alfabecie Braille’a pomogą wzmocnić doznania ze sztuki.

🗓️ 21.11 | 🕕 18:00

Z myślą o osobach niesłyszących i niedosłyszących.

Tego dnia spektakl zostanie opatrzony tłumaczeniem na język PJMpolskimi napisami a także specjalna pętla indukcyjna, przystosowaną dla osób korzystających z aparatów słuchowych.

🗓️ 22.11 |🕕 18:00

Z myślą o osobach niepolskojęzycznych.

W tej wersji spektaklu widzowie spoza Polski będą w stanie śledzić fabułę sztuki dzięki napisom w języku angielskim i ukraińskim.

🎭O SPEKTAKLU „KILKA OPOWIEŚCI Z ISLANDII”

Kilka opowieści z Islandii” to nie tylko opowieść o Polakach i Islandczykach. To opowieść o perforowaniu i odgrywaniu tożsamości narodowych. Co to znaczy być Polakiem? Co to znaczy być Islandczykiem? I w ogóle: co to znaczy być osobą danej narodowości? Gdzie kończy się, a gdzie zaczyna symbolika lub fantazmat?

 

Facebook Żeromskiego Facebook Żeromskiego Facebook Żeromskiego

 

/fot. Facebook Teatru Żeromskiego oraz Pexels


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Continue reading

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Pinterest
Share on Linkedin
Send by Whatsapp
Love