Nocne Granie

Nocne Granie

Resort nauki i szkolnictwa wyższego angażuje się w budowie Centrum Medialnego

Napisany przez , 25 października 2018

Resort nauki i szkolnictwa wyższego wspiera budowę Kieleckiego Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej.

Budowa centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej rozpoczęła się w 2017 i planowo miała trwać do 2019. Fundusze były pozyskiwane na bieżąco, koszt łączny miał wynieść 27,8 milionów zł. Pierwszy krok milowy w zdobyciu pieniędzy został zrobiony w współpracy z Ministerstwem Nauki I Szkolnictwa Wyższego, które przekazało 15 milionów złoty. Dzis na konferencji prasowej Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr hab. Jacek Semaniak poinformował, że  udało się porozumieć z resortem Nauki i Szkolnictwa Wyższego , które wpłaci na konto uczelni kolejne 3 200 000 zł.
Łącznie uczelnia zebrała już 21 milionów złotych, na konferencji również została przekazana informacja, na temat pozostałej kwoty, która prawdopodobnie będzie uzyskana poprzez wzięcie kredytu.

Poniżej zapis audio całej konferencji prasowej:

Kontynuuj czytanie