Radio Fraszka
play_arrow
II edycja „The Voice of Rap” Redakcja
Bez kategorii (zmień kategorię)
W Uniwersyteckim Centrum Sportu w Kielcach, 29 marca zostało rozegrane ostatnie spotkanie rundy zasadniczej grupy C II. Spotkanie z impetem zaczęli koszykarze UJK Kielce, chcąc tym samym pokazać, że tanio skóry nie sprzedadzą i rywale będą się musieli na prawdę postarać, żeby ich pokonać. Impetu starczyło niestety jedynie na pierwszą kwartę, w następnych bowiem drużyna z Gliwic wrzucała kolejno 3 i 4 bieg, djeżdżając kieleckiej drużynie i w ostatecznym rozrachunku wygrywając kluczowy dla nich mecz. W drużynie UJK na wyróżnienie zasługują Jakub Lewandowski oraz Wojciech Pisarczyk. Ten pierwszy zgromadził dla swojej drużyny 21 punktów, pięciokrotnie rzucając celnie za trzy punkty, zaś ten drugi mimo problemów z kolanem zdołał rzucić 18 punktów, za co należy mu się ogromny szacunek. Katem zespołu prowadzonego przez Rafała Gila został jego były podopieczny, Piotr Łosiak. Ten młody zawodnik zaliczył kapitalne spotkanie, dyrygując grą Gliwiczan oraz rzucając 25 punktów. Sezon dla drużyny UJK Kielce dobiegł końca, ale wynik osiągnięty na koniec rozgrywek może cieszyć.
Najlepiej w drużynie UJK punktowali:
Jakub Lewandowski – 21 puntów, 5 rzutów za 3
Wojciech Pisarczyk – 18 punktów, 1 rzut za 3
Oskar Lesisz – 17 punktów, 3 rzuty za 3
Dominik Wesołek – 10 punktów
Cieszę się że całym sezonem stworzyliśmy sobie możliwość gry w takim meczu o awans do fazy play off, gdzie ta jedna wygrana decydowała o tym, żeby wejść do tej ósemki, ale no niestety nie wyglądaliśmy dzisiaj jak drużyna, która jest zdeterminowana, aby być w tej ósemce- powiedział Rafał Gil, trener UJK Kielce.
/Fot. Centrum mediów i promocji
Napisane przez: Redakcja
AZS UJK KIELCE koszykówka Uniwersyteckie Centrum Sportu
Budynek Wydziału Humanistycznego
ul. Uniwersytecka 17
25-406 Kielce
tel. 41 349 60 60
fraszka@ujk.edu.pl
Komentarze do wpisu (0)