Nocne Granie

Nocne Granie

Pomimo wielu przeciwności, jego miłość do muzyki zwyciężyła- Dan Reynolds.

Napisany przez , 14 listopada 2021

Daniel Coulter Reynolds jest amerykańskim muzykiem, znanym przede wszystkim z popowego zespołu  ,,Imagine Dragons”, w którym mężczyzna jest wokalistą. Jednak jego droga do muzycznego sukcesu  niestety nie należała do najłatwiejszych.

Dan Reynolds urodził się 14 lipca 1987 roku w Las Vegas. Artysta był siódmym z dziewięciorga dzieci Ronalda i Christiny Reynolds. Rodzice Dana należą do ruchu religijnego mormonów, który jest popularnym ruchem wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych.
Od wczesnych lat dzieciństwa, Daniel przejawiał duże zainteresowanie muzyką. Mając sześć lat, nauczył się gry na fortepianie, a od dwunastego roku życia, zaczął komponować muzykę, za pomocą komputera. Reynolds, jako nastoletni chłopak rozpoczął rozważania, nad tym, aby zająć się muzyką w sposób zawodowy. Tego pomysłu, nie podzielali rodzice Daniela, którzy pragnęli dla syna bardziej statecznego zawodu, takiego jak prawnik, lub lekarz.

Dan w wieku dziewiętnastu lat przeżywał trudny okres w swoim życiu. Ciężkie chwile były spowodowane w dużej części dezaprobatą rodziny chłopaka, względem wizji, jego przyszłości. W tym czasie, Dan postanowił pójść do kościoła, gdzie przez dwa lata angażował się w pracę misyjną, a po upływie tego czasu, chłopak rozpoczął naukę na Uniwersytecie Brighama Younga. Podczas studiów zapoznał Andrew Tolmana, z którym w 2008 roku założył zespół Imagine Dragons.

Zespół, swój debiutancki album ,,Night Visions’’, wydał w 2012 roku, również w tym czasie został wydany singiel ,,It’s Time’’. Płyta znalazła się w zestawieniu dziesięciu najlepszych albumów w USA, a kolejne single Imagine Dragons, takie jak: ,,Radioactive’’ ,czy ,,Demons’’ ,przyniosły zespołowi niesamowitą popularność, oraz nagrody, w tym Nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Występ Rockowy. W 2015 roku, Reynolds, wraz z zespołem wydał drugi, studyjny album pt. ,,Smoke+ mirros’’. Z tego albumu, pochodzą takie piosenki, jak: ,,I Bet My Life’’, lub ,,Shots’’. W 2016 roku Dan otworzył swoją wytwórnię płytową, która nazywa się Night Street Records. Rok później Imagine Dragons wydał trzeci album, zatytułowany ,,Evolve’’, z którego pochodzi m.in. piosenka, ,,Believer’’. W 2018 roku, zespół wydał kolejny album, pt. ,,Orgins’’.

W życiu prywatnym, artysta jest mężem wokalistki Aji Volkman, z którą doczekał się czwórki dzieci.

Źródło: TopInfoWeb.com