Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Upcoming show

Poranna gimnastyka

08:00 14:00

Background

Polsko-Japońskie Porsche 911 RWB w oczekiwaniu na Dub It 2024 [ZDJĘCIA]

Napisany przez , 19 czerwca 2024

Kilka dni przed kieleckim eventem Mubi Dub it Tuning Festival 2024 na hali pojawiły się niespotykane modele Porsche 911 RWB. Przyjechały z Warszawy z 911 Garage, a projektował i składał je sam Akira Nakai, założyciel firmy Rauh Welt Begriff.

Nie często spotyka się stare, sportowe modele aut marki Porsche na ulicach miast, a tym bardziej poszerzone, obniżone i spersonalizowane od zera przez kultowego twórcę. Już w ten weekend, czyli 22-23.06, na Targach Kielce będzie można zobaczyć te kilka nietuzinkowych Porsche 911 (993 oraz 964), a wraz z nimi ponad 700 innych aut, które są nie tylko stertą metalu, ale także dziełami sztuki.

RWB to skrót od Rauh Welt Begriff, co w tłumaczeniu może oznaczać „Styl Surowego Świata”. Firma została założona przez Japończyka – Akirę Nakai, który swoje zamiłowanie do motoryzacji rozwijał jako kierowca wyścigowy. Historia głosi, że w pewnym momencie podczas jazdy zdezelowanym Porsche 911 (930) brakowało mu przyczepności. Z tego powodu postanowił zastosować w aucie szersze koła i opony, jednak żeby je dopasować – musiał pociąć nadwozie i zakryć je poszerzeniami.

Źródło: Instagram/@rwb_official

Tak narodził się styl i znana na całym świecie marka RWB. Obecnie przerabia on auta w charakterystycznym stylu, nadając im bardziej surowego designu. Ma wyjątkowe zdolności i filozofię pracy, a każdy jego projekt jest inny. W ramach ciekawostki można dodać, że pierwszy model nazwał „Stella Artois” na cześć swojego ulubionego piwa. Ciekawe również, czy towarzyszyło mu podczas pracy nad autem…

Poniżej galeria kilku zdjęć polsko-japońskich Porsche 911 RWB złożonych ręcznie w Warszawie dla 911 Garage, z których każdy ma swoje imię nadane przez Akirę: fioletowa Melania, zielony Zawias, niebieski Nintai czy czerwony Kabuto.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.