Current track

Title

Artist

Background

Klasyczny wieczór z Michałem Szpakiem

Tomasz Biskupski 6 kwietnia 2018

[PODCAST]

W piątkowy wieczór, 6 kwietnia „Kolorowy Ptak”, jak o sobie mówi Michał Szpak, dał koncert w Kieleckim Centrum Kultury. Artysta odwiedził Kielce w ramach trasy CLASSICA TOUR. Podczas tej wyjątkowej serii koncertów, wokalista występuje w towarzystwie kwartetu smyczkowego Classic Sisters oraz swojej siostry Marleny Szpak. Oprócz więzów rodzinnych łączy ich pasja do muzyki, ponieważ Marlena jest śpiewaczka operową.

Koncert na Dużej Scenie KCKu rozpoczął się kilka minut po godzinie 19:00 i został podzielony na trzy części. Wokalista przywitał licznie zgromadzoną publikę utworem Dziwny jest ten świat z repertuaru Czesława Niemena. Kolejne pozycje z setlisty to przeboje Szpaka takie jak Don’t Poison Your Hart czy Color of your life. Druga część to klasyki takie jak E piu ti penso, w których wspierała go siostra. Nie zabrakło również solowych popisów śpiewaczki. Część trzecia i ostatnia to energetyczna składanka utworów Byle być sobą, Rosanna i Płonie Stodoła. Warto dodać, że poszczególne części koncertu były oddzielone instrumentalnymi popisami gitarzysty, pianisty czy wspomnianego kwartetu smyczkowego. Michał Szpak wystąpił, mimo że był chory. Świadczy to jedynie o Jego silnym charakterze i szacunku do zgromadzonych fanów.

Po koncercie, Michał Szpak odpowiedział mi na kilka pytań. Wywiad możecie usłyszeć tam o, u góry, a tutaj na dole zobaczcie zdjęcia zrobione przez Adę Masłowską.