Magazyn Sportowy

Wsłuchaj się!

ERASMUS JEST I U NAS!

Kuba Długosz 21 czerwca 2018

Uniwersytet Jana Kochanowskiego bierz czynny udział w projekcie Erasmus +.
Mieliśmy okazje gościć korespondentów z Japonii oraz Gruzji!

Dnia 24. 05. 2018 r. przybyli do nas z wizytą ambasadorzy programu Erasmus. Mieliśmy okazje zaprezentować im jak wygląda i działa nasze uczelniane radio oraz przedstawić na ten temat krótką prezentację.  Udzielili nam również wywiadu na temat dalszej współpracy z UjK oraz własne wrażenia na temat programu Erasmus.

Obecnie gościmy na naszym Uniwersytecie również trzy dziewczyny z Erasmusa. Dwie Gruzinki oraz Hiszpankę. Zapytaliśmy dziewczyny o ich wrażenie dotyczące życia w Polsce oraz studiowania na naszej uczelni. Sami posłuchajcie!

W ramach akcji 1 programu Erasmus+ studenci mogą wyjeżdżać na studia oraz na praktyki w przedsiębiorstwach, organizacjach albo instytucjach działających w innych krajach uczestniczących w programie. Za granicę można wyjechać w trakcie dowolnego cyklu studiów (licencjackich, magisterskich lub doktoranckich), łącznie na nie dłużej niż 12 miesięcy. Minimalny czas pobytu na studiach wynosi 3 miesiące, a na praktyce – 2 miesiące. Studenci jednolitych studiów magisterskich lub równoważnych (np. kierunków lekarskich) mogą uczyć się za granicą nawet przez 24 miesiące.

Z roku na rok obserwuje się coraz większe zainteresowanie programem.