Radio Alarm

ODDAJ KREW JUŻ DZIŚ!- Akcja oddawania krwi 25.04.2024 r.

Written by on 2 października 2024

ZAPRASZAMY NA AKCJĘ ODDAWANIA KRWI W DNIU 25.04.2024 r. tj. czwartek w GODZ. OD 9.00 DO 14.00 na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych budynek D Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości na parterze.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zwraca się z apelem do krwiodawców o oddawanie krwi. Przekazywana będzie ona dla chorych, w tym dzieciom z oddziałów hematologicznych, pacjentom z chorobami nowotworowymi, z krwotokami, poszkodowanym w wypadkach, czekającym na operacje chirurgiczne i kardiochirurgiczne oraz pacjentom dializowanym.

Jakie warunki musi  spełniać osoba, aby oddać krew? Już mówimy! Musi to być każda zdrowa, pełnoletnia osoba, o masie ciała powyżej 50 kg.

Dzięki oddaniu krwi zyskujesz takie benefity jak: 2 dni wolnego  (zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność w miejscu pracy lub nauki w dniu oddania krwi i w następnym), 9 czekolad, zwrot kosztów za dojazd do najbliższej placów służby krwi RCKiK w Kielcach oraz bezpłatny 30 dniowy bilet komunikacji miejskiej na terenie miasta Kielce.

Podczas akcji oddawania krwi można również dokonać rejestracji na potencjalnego dawcę szpiku.

Zapraszamy wszystkich do oddania krwi!
Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje życie!

Reader's opinions