Nocne Granie

Nocne Granie

Nowe Koło Naukowe Historyków na Wydziale Humanistycznym UJK

Napisany przez , 9 grudnia 2023

Trwa rekrutacja do Studenckiego Koła Naukowego Historyków na WH UJK. W czwartek 21 grudnia 2023 r. o godzinie 15 odbędzie się wigilijne posiedzenie członków SKNH na 3. piętrze Wydziału Humanistycznego (Instytut Historii).

Nowe Koło prowadzi nabór wśród wszystkich osób zainteresowanych tematyką historyczną. W ramach organizacji wewnętrznej koło podzielone zostało na dwie sekcje. Pierwsza z nich obejmuje okres między starożytnością, średniowieczem a epoką nowożytną. Druga z kolei odpowiada za okres XIX i XX wieku. Obydwie grupy znajdują się pod opieką doktorów historii i mogą liczyć na stałe wsparcie ze strony instytutu.

W planach Koła są liczne wycieczki do muzeów i bibliotek oraz organizacja konferencji naukowej, jak również wspieranie członków w ich indywidualnej pracy w postaci m.in. tworzenia artykułów naukowych.

Obecny zarząd koła stanowią Jakub Pęczkowicz, Karolina Lisowska, Cyryl Radomski oraz Piotr Kozieł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z nimi.