Radio Alarm

08:00 09:30

Montpellier na drodze do Final 4

Napisany przez , 19 kwietnia 2022

Łomża Vive Kielce po dwumiesięcznej przerwie powróci na parkiety Ligi Mistrzów! Po bezpośrednim awansie z grupy do 1/4 finału Ligi Mistrzów, Mistrzowie Polski zmierzą się z francuskim Montpellier. Rywale „żółto-biało-niebieskich” musieli w 1/8 finału uporać się z portugalskim FC Porto.

W pierwszym meczu gracze Montpellier zremisowali 29:29, chociaż prowadzili do przerwy 14:13. W rewanżu pokazali swoją dominację nad rywalem z Półwyspu Iberyjskiego, pokonując go, 35:27. Na szczególną uwagę zasługuje postać Hugo Descat’a, który w Palais des Sports Rene Bougnol, rzucił 7 goli, walnie przyczyniając się do awansu swojego zespołu.

Skuteczności nie można odmówić również Kyllian’owi Villeminot’owi, środkowy rozgrywający w dwumeczu, rzucił w sumie 9 bramek. Tyle razy do protokołu wpisał się również 23-letni Szwed, Karl Wallinius, który odpowiada za lewą stronę rozegrania.

Skład w ostatnim meczu EHF CL: Sego, Berthier – Simonet, Villeminot, Descat, Pellas, Bolzinger, Bonnefoi, Bataille, Panic, A. Lenne, Porte, Y. Lenne, Wallinius, Duarte, Nacinovic.

Vive swojej szansy w tej rywalizacji może upatrywać w tym, że z siedmiu spotkań u siebie w tym sezonie europejskich pucharów wygrało wszystkie.

Dla równowagi należy wspomnieć o ubiegłorocznej przegranej rywalizacji z innym francuskim zespołem. Na wcześniejszym etapie rozgrywek (1/8 finału) kielczanie mierzyli się z HBC Nantes. Łomża Vive wygrało spotkanie wyjazdowe 24:25, jednak w rewanżu szczypiorniści ze stolicy regionu świętokrzyskiego ulegli 31:34 i to rywale awansowali dalej.

Dostępu do bramki ekipy z południa Francji strzeże znany z Vive – Marin Sego. W barwach „kieleckiej siódemki” występował w latach 2014-2016, w ostatnim roku wygrywając z polskim klubem rozgrywki Ligi Mistrzów.

31 marca – I mecz 1/8 finału EHF Champions League

FC Porto – Montpellier 29:29 (13:14)

5 goli: Diego Simonet, Karl Wallinius,

3 gole: Gilberto Duarte, Kyllian Villeminot, Lucas Pellas, Arthur Lenne, Yanis Lenne

2 gole: Hugo Descat,

1 gol: Veron Nacinovic, Valentin Porte