Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Upcoming show

Literadio

19:00 20:00

Background

ŚWIĘTOKRZYSKIE JUŻ W TEN WEEKEND STANIE SIE ARENĄ WALK

Napisany przez , 23 kwietnia 2024

Facebook: Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Małogoszczu

Już w nadchodzący weekend Małogoszcz po raz 28 zamieni się w miasto tańca. Zbliżają się bowiem „XXVIII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych”, które odbędą się 27 i 28 kwietnia 2024 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu. 

W tym niezwykłym wydarzeniu co roku biorą udział zespoły taneczne z całej Polski. W tegorocznej edycji na tancerzy czeka jednak kilka istotnych zmian, w tym możliwość zaprezentowania swoich umiejętności również solo, w duetach czy mini formacjach! W tym niezwykłym wydarzeniu co roku biorą udział zespoły taneczne z całej Polski. W tegorocznej edycji na tancerzy czeka jednak kilka istotnych zmian, w tym możliwość zaprezentowania swoich umiejętności również solo, w duetach czy mini formacjach! W 28 edycji Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych weźmie udział blisko 2000 tancerzy z 42 szkół tańca, którzy zaprezentują na hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu aż 350 choreografii, w różnych stylach tańca (m.in. show dance, jazz czy taniec współczesny) i w poszczególnych kategoriach wiekowych, w tym cieszącej się coraz większą popularnością kategorii 30+. Tegoroczna edycja ugości zespoły z 27 miast m.in. Zabrza, Zielonej Góry czy Białej Podlaskiej, ale także – jak co roku – z lokalnych Szkół Tańca z Chęcin, Jędrzejowa, Kielc, Morawicy czy Daleszyc.

Po raz pierwszy w Małogoszczu tancerze maja możliwość zaprezentować się nie tylko w zespołach ale również solo, w duetach i mini formacjach. Z powodu dużych zmian, od tegorocznej edycji zdecydowano takze, że konfrontacje podzielone zostaną na dwa dni konkursowe:

27 KWIETNIA
– jazz dance,
– modern dance,
– contemporary,
– artistic show dance (solo, duety, mini formacje, formacje, produkcje)
– inne formy (mini formacje, formacje)
– kat 30 + bez podziału na kategorie taneczną

28 KWIETNIA
– hip-hop,
– street dance,
– disco dance,
– acrobatic dance,
– carribean (solo, duety, mini formacje, formacje)
– taniec towarzyski (mini formacje, formacje)

Gospodarzem konfrontacji jest Zespół Taneczny KAPRYS.
Organizatorem Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych jest Dom Kultury, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu, Stowarzyszenie Artystyczne Kaprys, Stowarzyszenie Artystyczno-Sportowe Feniks.  Szczegółowy harmonogram występów dostępny jest tutaj.

 

Facebook: Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Małogoszczu 2023

Tegoroczne zmagania tancerzy oceniać będzie profesjonalne Jury, które spośród formacji wyłoni zdobywców Grand Prix, Złotych, Srebrnych, Brązowych Laureatów.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, talerz perkusyjny i tekstKONRAD DĄBSKI

Zdobył najwyższą klasę międzynarodową S i tańczył jako tancerz zawodowy przez kilka następnych lat zdobywając wiele nagród i tytułów. Jako trener i choreograf wyszkolił wielu Mistrzów Polski, Europy i Świata. Aktualnie specjalizuje się w prowadzeniu zajęć salsy kubańskiej, salsy liniowej, ruedy de casino, bachaty oraz cuban power solo. Został zaproszony do programów You Can Dance i Taniec z Gwiazdami jako choreograf i konsultant taneczny, gdzie pracował dla telewizji TVN przy kilku kolejnych edycjach. W 2006 roku wygrał casting i został zaangażowany do amerykańsko-niemieckiego musicalu Dance Fever, z którym przez rok występował w kilku największych europejskich krajach.

 

ANNA JULIA DĘBOWSKA

Ukończyła Państwową Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi uzyskując dyplom i tytuł tancerza o specjalizacji taniec sceniczny. Po ukończeniu szkoły karierę artystyczną rozpoczęła od tourne po Europie ze spektaklem „Webber Gala ”. Za najważniejsze osiągnięcie zawodowe uważa prace od 2002 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, w którym zagrała ponad 330 razy jako liderka zespołu tanecznego. Równie ważnymi produkcjami Teatru Muzycznego ROMA ,w których wzięła udział były: „Miss Saigon”, ”Grease”, ”Akademia Pana Kleksa” oraz „Upiór w Operze” , gdzie od marca do grudnia 2008 roku zagrała ponad 200 spektakli.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i garnitur

PARTYK KUJAWIŃSKI

Instruktor, choreograf, tancerz, pedagog właściciel Studia Tańca „Move it” w Zielonej Górze. Zdobywca wielu nagród na prestiżowych turniejach tanecznych w kraju i za granicą takich jak: Mistrzostwa Polski i Duch Open Championship w Assen (Holandia). Organizator Wings of Dance – gali tanecznej, której założeniem jest współpraca i zdrowej rywalizacji tancerzy dla którego taniec to więcej niż pasja. Młodzi tancerze cenią go za otwartość, szczerość i nietuzinkowe choreografie, które tworzy.

 

 

Wręczono Nagrody Miasta (zdjęcia) | Echo Dnia ŚwiętokrzyskieMAŁGORZATA NITA

Dyplomowany nauczyciel tańca, trener choreograf, sędzia międzynarodowy, wychowawca dzieci i młodzieży. Założycielka i właścicielka Szkoły Tańca i wdzięku „Step by Step” w Kielcach. W ciągu kilkunastu lat działalności szkoły, wykształciła wspaniałych tancerzy tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Wielu spośród uczniów ”Step by Step” zdobywało i zdobywa najwyższe laury w turniejach tańca zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Wielu, jak Edyta Herbuś czy Tomasz Barański, znanych jest w całym kraju. Wychowanki szkoły „Step by Step” od wielu lat corocznie kwalifikują się do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, podczas których godnie reprezentują nasz kraj, zajmując finałowe miejsca.

 

ROBERT JĘDRZEJCZYK

Tancerz, pedagog, choreograf, nauczyciel tańca, sędzia taneczny I kat. PFT, sędzia Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu, wieloletni pracownik kultury. Założyciel i trener formacji show dance FAKT z którą zdobył wiele zwycięskich tytułów w tym Mistrzostwo Świata w Dunaujvaros 1994 i Euro Dane Trophy 1995 w Mainz. Wielokrotnie nagradzany przez władze miasta a jako choreograf wybrany osobowością roku 1995 Miasta Radomia za zasługi w dziedzinie kultury.
Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.