Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Upcoming show

Literadio

19:00 20:00

Background

XXV edycja Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION

Napisany przez , 23 kwietnia 2024

20 lipca 2024 roku w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się XXV edycja Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION.

Tegoroczna edycja będzie mieć formę półfinałów. 19 lipca w godzinach 18:00-21:00 na Plenerowej Scenie KCK projektanci będą pokazywać swoje prace, z których Jury wyłoni najlepsze 25 kolekcji. Gala Finałowa odbędzie się dzień później na Dużej Scenie KCK o godzinie 19:00.

Edycja będzie pod hasłem „Multi Kulti”, czyli inspiracja różnymi kulturami, tradycjami i sztuką rzemieślniczą. Projektanci mogą się inspirować i żonglować motywami z każdego zakątku świata i z każdej epoki.

Off Fashion jest konkursem mody, w którym młodzi projektanci mogą się wykazać swoją kreatywnością i dostać szansę na rozwinięcie hobby. Pierwsza edycja odbyła się w maju 2007 roku. Prace przysłali nie tylko projektanci z Polski, a również z Niemiec, Indii, Kazachstanu, Anglii i Danii.

Profesjonalne jury wybiera zwycięzców i wyróżnienia. Są to specjaliści, krytycy mody i wykładowcy wyższych uczelni. W XXIV edycji pierwsze miejsce zajęła Dominika Rozkrut. W tegorocznej edycji trzy pierwsze miejsca dostaną nagrody pieniężne i statuetki wykonane w brązie przez rzeźbiarza Sławomira Micka. Zwycięzca otrzyma tytuł najlepszego projektanta offowego.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło grafiki: pixabay


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.