Current track

Title

Artist

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Radio Alarm

08:00 09:30


Młodzi kielczanie chcą studiować na UJK

Written by on 28 października 2024

Rekrutacja na Uniwersytet Jana Kochanowskiego na rok akademicki 2024/25 dobiegła już końca. Ukazało się zestawienie przedstawiające nazwy szkół średnich, z których przyjęto największą liczbę absolwentów. 

Zgodnie z uzyskanymi wynikami, absolwentami najczęściej decydującymi się kontynuować naukę właśnie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego byli licealiści. Spośród wielu szkół w Kielcach, aż sześć z nich może pochwalić się przekraczającą 40 osób, liczbą przyjętych absolwentów pierwszego roku studiów.

Zaliczają się do nich byli uczniowie: VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach (84), III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach (65), I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach (59), IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach (58), V Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Piotra Ściegiennego w Kielcach (58) i VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach (43).

/fot. Redakcja


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Pinterest
Share on Linkedin
Send by Whatsapp
Love