Current track

Title

Artist

Background

Miasto dokapitalizuje Koronę Kielce

Napisany przez , 6 grudnia 2019

fot. Urząd Miasta Kielce

Kieleccy radni zgodzili się dokapitalizować spółkę Korona S.A. Oznacza to przekazanie na rzecz klubu około 1,5 mln złotych z budżetu miasta. Taką decyzję podjęto przy 11 głosach za, 8 przeciw i 4 wstrzymujących się.

Głosowanie miało związek z zapowiedzią niemieckiego właściciela klubu, który chce podnieść kapitał zakładowy spółki o ponad 5 milionów złotych. To oznacza, że miasto Kielce jako właściciel 28 procent udziałów w spółce, musi wyłożyć prawie półtora miliona złotych. Jednak to do radnych należy ostateczna decyzja w tej sprawie.

Pieniądze mają uchronić sportową spółkę przed upadłością. Przeznaczone mają być między innymi na pokrycie strat za okres od 1 lipca 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku.

Niezależnie od tego miasto i tak co roku wpłaca na konto klubu 2,5 miliona złotych. Taki zapis znalazł się w umowie sprzedaży, którą z niemieckim właścicielem podpisały poprzednie władze miasta. Podniesienie kapitału spółki to dodatkowy zastrzyk gotówki dla klubu z miejskiej kasy.

W trakcie obrad radni dopytywali o stanowisko prezydenta Bogdana Wenty w tej sprawie. Ten odpowiedział jedynie, że „jako osoba prywatna będzie zawsze wspierał sport, jako prezydent ma też inne zadania”.

źródło: faktykielce24.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.