Radio Alarm

Kolejna edycja „Kawiarenek biznesowych” już za nami!

Napisany przez , 15 grudnia 2023

14 grudnia odbyła się kolejna, jedenasta już edycja „Kawiarenek biznesowych”. To spotkania studentów z pracodawcami organizowane przez Akademickie Biuro Karier. Tym razem wśród gości znaleźli się Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach, szkoła językowa Multilingo, Wojskowe Centrum Rekrutacji Kielce oraz Rodoexpert.

Spotkania odbyły się na drugim piętrze budynku G Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Po zaopatrzeniu się w kawę lub herbatę czterdziestu studentów z jedenastu różnych kierunków mogło zapoznać się z pracodawcami. Dowiadywali się o etapach rekrutacji w danych firmach, uzyskiwali informacje na temat najczęstszych błędów popełnianych podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Poznali charakterystykę pracy i obowiązkowi, które się z nią wiążą.

Przy stolikach panowała ożywiona debata – studenci mogli bowiem zadać własne pytania i rozwiać wszystkie wątpliwości. Chętne osoby wymieniały się z pracodawcami numerami telefonów i wizytówkami. Spotkanie wykazało więc, że rozmowom z potencjalnymi przełożonymi nie zawsze musi towarzyszyć stres.

Po skończonych dyskusjach uczestnicy wydarzenia, zarówno studenci jak i przedstawiciele firm, wypełnili ankiety. Dzięki nim mogli wyrazić swoją opinię o organizacji „Kawiarenek biznesowych” i podzielić się ewentualnymi pomysłami na zmiany.

O wydarzeniu wypowiedziała się dla nas Paulina Naporowska, doradca zawodowy Akademickiego Biura Karier: