Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Upcoming show

Poranna gimnastyka

08:00 14:00

Background

Historyczne wydarzenie: Automobilklub Kielecki organizuje dni otwarte Toru „Kielce”

Napisany przez , 25 czerwca 2024

We wtorek 02.07 odbędzie się pierwszy w historii Toru „Kielce” Open Track w Kategorii Expert. Udział w wydarzeniu jest ograniczony do profesjonalistów, ale niedługo ma pojawić się podobne wydarzenie skierowane do amatorów.

Trasa ma biec po odcinku nawiązującym do legendarnych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski organizowanych na Torze „Kielce” przed rokiem 2007. Startuje z odcinka leśnego „w dół” bez szykan, przechodzi w owal na małej pętli toru i do mety w okolicy Drogi Krajowej 74, którą auta będą wracać na start. Niegdyś fragment tej drogi był zamykany na czas profesjonalnych wyścigów organizowanych na tym obiekcie i w planach zarządu jest przywrócić taki rodzaj zawodów do Miedzianej Góry.

Źródło: Facebook.com/Tor Kielce

Cena wpisowego:

  • 250 PLN dla członków Automobilklubu Kieleckiego
  • 350 PLN dla pozostałych do godz. 13:00 w dniu imprezy
  • 500 PLN po godz. 13:00 w dniu imprezy

Zapisy online dostępne na stronie Automobilklubu Kieleckiego. Biuro imprezy oraz badanie kontrolne zlokalizowane będą w budynku administracyjnym w godz. 12:00 – 13:30. Obowiązkowa odprawa dla uczestników odbędzie się o godz. 13:45.

Osoby, które mogą wziąć udział:

  • Posiadacze aktualnej licencji wyścigowej/rajdowej,
  • Kierowcy, którzy ukończyli co najmniej 3 rundy SuperOES na Torze Kielce,
  • Kierowcy, którzy w trakcie Open Track’a będą korzystać z pomocy trenera/instruktora sportu samochodowego, jadącego na prawym fotelu.

Auta dozwolone do startu w wydarzeniu:

  • Samochody w pełni seryjne, z aktualnym ubezpieczeniem i przeglądem technicznym, z pełnym wnętrzem i wyposażeniem bezpieczeństwa. Jedynymi dopuszczonymi modyfikacjami mogą być sportowe fotele i pasy bezpieczeństwa posiadające homologację drogową lub homologację FIA.
  • Samochody przygotowane do sportu, wyposażone w klatkę bezpieczeństwa, z modyfikacjami przeprowadzonymi zgodnie z załącznikiem „J” MKS FIA. Zalecane jest posiadanie Książki Samochodu Sportowego PZM.

Kask dla kierowcy i pilota jest obowiązkowy!

UWAGA! Wszystkie koszty związane z uszkodzeniami infrastruktury obiektu ponoszą uczestnicy, którzy doprowadzili do powstania szkód.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.