Radio Alarm

08:00 09:30

Dwie wygrane w dwa dni. Zwycięska passa koszykarzy UJK

Napisany przez , 13 grudnia 2023

Po bardzo dobrym meczu UJK Kielce pokonało faworyzowaną OPTeam Resovię Rzeszów wynikiem 91:78. Jest to 6. zwyciestwo w sezonie dla kielczan i drugie w ciągu ostatnich 24 godzin. Zaledwie wczoraj wygrali z Inter-budem Oknoplastem Kraków 66:62. Z dorobkiem 21 punktów zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli grupy C 2. Ligi Mężczyzn.

To Rzeszowianie byli faworytem tego spotkania. Zawodnicy z Podkarpacia są głównym kandydatem do awansu do 1. Ligi i  zajmują 4. miejscu w tabeli. Pierwsza kwarta rozpoczeła się od prowadzenia UJK 5:0, jednak drużyna gości  nie odpuszczała i na cztery minuty do końca tej części meczu na tablicy widniał wynik 15:10 dla Rzeszowian. Chwilę pózniej nasza drużyna doprowadziła do remisu, jednak kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem przeciwnikow (17:15).

Na początku drugiej kwarty Resovia powiekszyła przewagę do 8 punktów ale zawodnicy UJK szybko ją odrobili. Kielczanom udało się zdominować grę i sameu wyjść na prowadzenie 38:33. Ostatecznie na przerwę schodzili z wynikiem 41:39 dla gospodarzy. Trzecia kwarta zapowiadała się być pod dyktando Rzesowian, którzy zbudowali 11 punktów przewagi. Po dobrej grze w ataku oraz błędach przeciwników, kielczanie, na 30 sekund przed syreną kończącą, doprowadzili do remisu a następnie prowadzenia, wygrywając przedostatnią kwartę 61:60. Zapowiadało to, że końcówka meczu będzie bardzo emocjonująca. Po części tak też było, jednak powodem była stabilna skuteczność rzutów oraz powtarzające się błędy gości. Spotkanie skończyło się ostatecznie wynikiem 91:78 (kwarta wygrana 30:18).

Był to ostatni mecz naszych koszykarzy, w tym roku kalendarzowym. Następny z AK Częstochowa rozegrają 6 stycznia.

Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny UJK byli: Piotr Łosiak (27 pkt), Oskar Lesisz (21 pkt) oraz Piotr Osiakowski (17 pkt).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.