Wsłuchaj się!

14:00 17:00

Zwycięstwo koszykarzy UJK!

Napisany przez , 12 grudnia 2023

UJK Kielce pokonało Inter-bud Oknoplast Kraków 66:62 w meczu piętnastej kolejki 2. Ligi mężczyzn w koszykówkę. Już jutro, tj. 13 grudnia, kielczanie rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem rywalem będzie OPTeam Resovia Rzeszów. Początek meczu o 18:30 na hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu przy ulicy Uniwersyteckiej 21 w Kielcach.

Pierwsza kwarta rozpoczęła sie od prowadzenia zawodników z Krakowa, jednak juz chwilę pózniej UJK prowadziło 10:4 a w ciągu kolejnych minut przewaga zwiększyła sie do 14 punktów. Kielczanie zdominowali tę część meczu i wygrali ją ostatecznie wynikiem 21:13. Po przerwie Inter-bud Oknpolast Kraków rozpoczął odrabianie strat i drugą kwarta padła ich łupem (20:12). Remis na tablicy nie trwał jednak długo, bowiem UJK w trzeciej tercji podwyższył wynik na 38:33. Była to najbardziej wyrównana cześć meczu, jednak pod jej koniec kielczanie ponownie odskoczyli rywalom i prowadzili już 58:48. Drużyna z Krakowa nie zdołała odrobić straty i o ile wygrali 4. kwartę (14:8), tak cały mecz i  2 punkty padły łupem Kielc.

Dla UJK było to piąte zwycięsto w sezonie. Z dorobkiem 19 punktów plasują się na jedenastym miejscu w tabeli grupy C.

Najlepszymi zawodnikami w drużynie z Kielc byli: Wojciech Pisarczyk, Jakub Lewandowski (obaj po 18 pkt.) oraz Piotr Osiakowski (11 pkt.).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.