Nocne Granie

Nocne Granie

,,Chodź, pomaluj mój świat”- czyli UJK dla zdrowia psychicznego najmłodszych

Written by on 24 października 2024

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży to temat bardzo poważny, jednak niestety w dalszym ciągu jest traktowany po macoszemu. Całe szczęście, na naszej uczelni funkcjonuje Wydział Pedagogiki i Psychologii, którego studenci doskonale wiedzą, jak radzić sobie z takimi problemami.

24 oraz 25 października, na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UJK organizowana jest akcja pt. ,,Chodź, pomaluj mój świat, w krainie dziecięcych zabaw’’, która skupia się na wsparciu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Od samego rana, aż do popołudnia trwają tam różnego rodzaju spotkania i wykłady ze specjalistami w tej dziedzinie, które mają edukować studentów w tym ważnym temacie.

,,Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest szalenie ważne, co pokazuje frekwencja na naszej konferencji. W pierwszych godzinach ludzi było tyle, że zabrakło miejsc siedzących. To pokazuje skalę problemu. Ludzie szukają pomocy’’ – mówi Joanna Sękowska, przewodnicząca koła naukowego psychologii stosowanej ,,Do dzieła’’, jedna z organizatorów konferencji.

Pierwszego dnia akcji, czyli w środę 24 października, na Wydział Pedagogiki i Psychologii UJK zawitało wielu uczniów szkół średnich, wraz ze swoimi nauczycielami, aby również uczestniczyć w tym wydarzeniu. Pokazuje to, że młodzież nie jest obojętna na temat zdrowia psychicznego.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu #FunduszMłodzieżowy. Patronatami medialnymi są TVP3 Kielce, Radio Kielce oraz ,,Echo Dnia’’.

Jutro, czyli 25 października, w ramach akcji, w godzinach 9:00-14:30, organizowane będą liczne warsztaty w temacie zdrowia psychicznego. Serdecznie zapraszamy na Wydział Pedagogiki i Psychologii UJK, ul. Krakowska 11.

Reader's opinions