Current show

Upcoming show

Był taki…

20:00 22:00

Zwycięstwo Żółto-biało-niebieskich w lidze mistrzów. Mistrz Polski o krok od Final4 w Kolonii

Napisany przez , 25 kwietnia 2024

Industria Kielce po zaciętym spotkaniu w Lidze Mistrzów wygrywa z SC Magdeburgiem (27:26). Mecz rewanżowy odbędzie się 1 maja, a kielczanie pojadą do Niemiec z jednobramkową przewagą. Pozytywny wynik wyjazdowego meczu z ubiegłorocznym zwycięzcą tych rozgrywek, zapewni Industrii awans do Final4 w Kolonii kolejny rok z rzędu.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i widać było ogromną determinacje kielczan, którzy z pewnością mieli w pamięci finał Ligi Mistrzów z zeszłego sezonu, w którym nie udało się pokonać wicemistrzów Niemiec. Pomimo dobrej gry kieleccy kibice już w 10. minucie mieli pierwszy powód do niepokoju. Z boiska, ze względu na otrzymanie czerwonej kartki wypadła jedna z gwiazd zespołu Dylan Nahi, jednak to nie podłamało Kielczan i do przerwy na tablicy widniał wynik (14:13) na korzyść gospodarzy.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, drużyna Mistrz Polski cały czas broniła skromnej przewagi bramkowej. Fenomenalny mecz tego dnia rozgrywał Igor Karacić, rozgrywający Industrii zdobył w całym meczu 7 bramek i bardzo pomagał drużynie. Końcówkameczu okazała się  być prawdziwym horrorem dla kibiców. Najpierw w  27. minucie spotkania groźnie wyglądającej kontuzji kolana nabawił się Michał Olejniczak, a później  kielczanie wyszli na jednobramkowe prowadzenie na minutę do końca rywalizacji, a dzięki dobrej postawie obrony udało się utrzymać wynik. W rezultacie mecz zakończył się wynikiem 27:26.

Wypowiedź trenera Taulanta Dujszebajewa oraz kapitana Alexa Dujszebajewa po meczu z Magdeburgiem.

Źródło grafiki: archiwum własne redakcji Radia Fraszka

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.