Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Upcoming show

Literadio

19:00 20:00

Background

Znamy nowego rektora UJK!

Napisany przez , 11 kwietnia 2024

11 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.00 poznaliśmy wyniki wyborów na rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Funkcję tę od 1 września obejmie prof. dr hab. Beata Wojciechowska.

Po drugiej turze głosowania na rektora UJK okazało się, że uczelnią zarządzać będzie dotychczasowa dziekan Wydziału Humanistycznego prof. dr hab. Beata Wojciechowska. Zdobyła ona 55 głosów. W powtórnych wyborach udział wzięła również dr hab. inż. prof. UJK Barbara Gawdzik, którą poparło 45 osób.

Wybory odbyły się w rektoracie UJK. W pierwszej ich turze żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości bezwzględnej. Kolejne głosowanie rozpoczęło się o godzinie 15.00. Do oddania swojego głosu upoważnionych zostało 100 elektorów.

 „Chciałam bardzo serdecznie podziękować za zaufanie, którym mnie obdarzyliście. Na pewno zrobię wszystko, żeby Państwa zaufania nie zawieść. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy mnie poparli w dzisiejszym głosowaniu, a tych, którzy na mnie nie zagłosowali zachęcam do współpracy. Mam nadzieję, że przez te 4 lata nasze wzajemne relacje będą nam się bardzo dobrze układały” – mówiła prof. dr hab. Beata Wojciechowska po ogłoszeniu wyników głosowania.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.