Nocne Granie

Nocne Granie

Wręczenie stypendiów w ramach Międzynarodowego Programu Stypendialnego Miasta Kielce

Napisany przez , 2 grudnia 2023

27 listopada 2023 roku w Domu Środowisk Twórczych w Pałacu T. Zielińskiego wręczone zostały stypendia w ramach Międzynarodowego Programu Stypendialnego Miasta Kielce. W uroczystości uczestniczyli między innymi prezydent miasta Kielce Bogdan Wenta, wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki, prorektor do spraw kształcenia dr hab. inż. prof. UJK Barbara Gawdzik oraz dziekan Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej dr hab. prof. Jakub Takosoglu.

To już piąta edycja Międzynarodowego Programu Stypendialnego Miasta Kielce. Oferuje on stypendia studentom kieleckich uczelni z najwyższymi wynikami maturalnymi. W tym roku do Urzędu Miasta Kielce wpłynęło 146 wniosków o objęcie programem, z czego wsparcie finansowe otrzymało 100 osób. Bogdan Wenta i Marcin Chłodnicki wręczyli wszystkim obecnym dyplomy oraz pamiątkowe upominki.

– Gratuluję sukcesów, bo matura zdana na najwyższym poziomie to ogromny sukces. Wybór kieleckich uczelni to świetny wybór. Rozpoczęliście drogę do wyższego wykształcenia. Nie ona łatwa, ale na pewno spotkacie na niej wybitnych naukowców czy nauczycieli akademickich – takich, których po latach nazwiecie swoimi mistrzami lub mentorami. Życzę wam z całego serca, byście wykorzystali potencjał swój i naszych uczelni w stu procentach. Przed wami wiele sukcesów. Nie idźcie drogą na skróty – mówiła prorektor do spraw kształcenia dr hab. inż. prof. UJK Barbara Gawdzik.

Wśród stypendystów znalazło się 82 studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a 18 z Politechniki Świętokrzyskiej. 30 wyróżnionych osób jest mieszkańcami Kielc, 6 pochodzi z Ukrainy (w tym 3 z Winnicy). 45 stypendystów to studenci Collegium Medicum, z czego 40 uczy się na kierunku lekarskim.

Wydarzenie zakończyło się krótką przemową studentki pierwszego roku kierunku lekarskiego Kariny Wójcik, która w imieniu wszystkich studentów wyraziła wdzięczność za możliwość otrzymania wsparcia finansowego.

Stypendium obejmuje okres od października do czerwca 2024 r. i wynosi 500 zł miesięcznie.