Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Radio Alarm

08:00 09:30

Background

Wieczór chilijski w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Napisany przez , 2 grudnia 2023

28 października 2023 r. w filii językowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach odbył się wieczór chilijski. Gościem specjalnym była Paula Sanchez, pochodząca z Chile muzyczka, kompozytorka i wokalistka jazzowa. Podczas spotkania uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę o tym kraju.

Podczas pierwszej części wywiadu Paula Sanchez przybliżyła słuchaczom kilka faktów dotyczących Chile. Opisała krótko różne zwyczaje i tradycje mieszkańców tego kraju. Przy okazji odpowiedzi na pytanie „Po jakie książki sięgają Chilijczycy?” przedstawione zostały sylwetki najsławniejszych pisarzy tamtych okolic. Na samym końcu rozmowy pojawił się temat chilijskiej kuchni.

Po zakończonym wywiadzie Paula Sanchez i akompaniujący jej na djembe Guildo Santos wykonali kilka utworów, które można usłyszeć w Chile. Ostatnia piosenka zaś była przykładem jazzu, którym artystka zajmuje się na co dzień. Następnie odbył się quiz z nagrodami, podsumowujący spotkanie i informacje, które można było wynieść ze spotkania.

Uczestnicy mieli również możliwość skosztowania nie tylko niektórych chilijskich słodyczy, ale również wina.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.