Wsłuchaj się!

Warto wiedzieć więcej. Drugi etap X Olimpiady ZUSowej zwyciężyła szkoła ze Staszowa

Napisany przez , 5 marca 2024

Jednym z projektów edukacyjnych organizowanych przez ZUS jest Olimpiada  „Warto Wiedzieć Więcej”. Etap szkolny konkursu odbył się jeszcze pod koniec listopada 2023 roku, a już 5 marca rywalizacja przeniosła się na szczebel wojewódzki. Uczniowie, którzy osiągną najlepsze wyniki, zakwalifikują się do wielkiego finału, który będzie miał miejsce 18 kwietnia. Na zwycięzców olimpiady czekają nagrody rzeczowe i indeksy na wiele uczelni wyższych w kraju.

ZUS realizuje kilka programów edukacyjnych. Celem każdego z nich jest zwiększanie świadomości społecznej na temat funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych. Według organizatorów posiadanie wiedzy o ubezpieczeniach pomaga w dorosłym życiu świadomie podejmować decyzje dotyczące życia prywatnego i zawodowego. Spotkania z młodzieżą w ramach akcji goszczą w szkołach od 2014 roku i od tego czasu liczba szkół i uczniów, którzy wzięli udział w projekcie „Warto wiedzieć Wiecej” wzrosła niemal trzykrotnie.

W wojewódzkim etapie Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych 5 marca w murach Wydziału Prawa i Nauk Społecznych UJK zjawiło się ponad tysiąc osób z 23 świętokrzyskich szkół.  Dwie placówki uzyskały taką samą ilosć punktów, jednak szybciej test rozwiązał Zespół Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Staszowie, dzięki czemu to oni zwyciężyli w finale wojewódzkim. Przed uczniami został już ostatni etap konkursu, który odbędzie się 18 kwietnia. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Źródło zdjęć: Facebook Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach