Radio Alarm

Szkolenie z Agencją Wywiadu ” Kryptografia – zobacz to, co widzą nieliczni”

Napisany przez , 20 stycznia 2024

Interesuje cię temat kryptografii? Jeżeli tak to już za kilka dni, a dokładnie 26 stycznia  w godzinach 10.00-12.00 w wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, w sali B 206 budynku G odbędzie się szkolenie z tej dziedziny.

Kryptografia to w skrócie szyfrowanie/ kodowanie informacji chroniąc przed dostępem osób niepowołanych dlatego nawet jeśli taka osoba zdoła je odczytać zobaczy jedynie ciąg przypadkowych znaków. Kryptografia jest wykorzystywana w bankowości, administracji publicznej, wojskowości, a nawet opiera na sobie kryptowaluty.

W czasie spotkania zostaną poruszone tematy takie jak:

• Verascrypt,
  • Bitlocker,
  • Steganografia,
  • Kopiowanie binarne,
  • Strumienie alternatywne,
  • Funkcje skrótu,
  • Bezpieczne usuwanie danych,
  • Szyfrowanie plików w Windows.

Jeżeli jesteś zainteresowany zapisz się już teraz, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy trwają do 20.01.24 roku!  Musisz tylko podać swoje imię i nazwisko, kierunek i rok studiów oraz dopisek „Kryptografia”. Zapisu możesz dokonać przez maila: abk@ujk.pl lub przez nr tel.: 509-711-480. Zapraszamy!