Radio Alarm

Spotkanie z radcami prawnymi w IMDiKS

Napisany przez , 16 kwietnia 2024

Już 18 kwietnia (czwartek) w Instytucie Mediów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJK odbędzie się spotkanie z radcami prawnymi z kancelarii prawnej WN Legal WĄTROBIŃSKI NARTOWSKI. Tematem spotkania będzie “Prawo autorskie i sztuczna inteligencja”. Zapraszamy do sali nr 68 o 11:30.

W IMDiKS zagoszczą:

Karol Wątrobiński– radca prawny, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, zdobywca nagrody specjalnej w konkursie Rising Stars Prawnicy- liderzy jutra 2019. Specjalizuje się w prawie autorskim, IT, ochronie danych osobowych, a także dobrach osobistych. Zajmuje się doradzaniem firmom z branży reklamowej oraz sektora IT i nowych technologii, m.in.: agencjom reklamowym, softwarte house’om, startupom i podmiotom działającym w branży e-commerce. Uczestniczył w wielu projektach dotyczących działalności przedsiębiorstw do wymogów RODO. Jest także autorem publikowanych w prasie artykułów na temat własności intelektualnej i danych osobowych.

Michał Ryba– radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył Szkołę Prawa Amerykańskiego prowadzoną we współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego z Columbus School of Law The Catholic University of America w Waszyngtonie. Uczestniczył w studiach doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalista od prawa autorskiego, IT, zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochronie dóbr osobistych. Na co dzień zajmuje się doradzaniem przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym, głównie w temacie praw własności intelektualnej.

Czwartkowe spotkanie z radcami prawnymi to doskonała okazja, aby pogłębić swoją wiedzę na temat praw autorskich oraz sztucznej inteligencji, co z całą pewnością będzie przydane w przyszłej pracy, lub po prostu w życiu codziennym. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: ujk.edu.pl