Magazyn Sportowy

10:00 12:00

Spadkowicz z klasy okręgowej rozpoczął rozgrywki od porażki

Napisany przez , 22 sierpnia 2023

Rozpoczęły się rozgrywki piłkarskiej A klasy grupy 1, więc sezon rozpoczął się również dla Polonii Białogon Kielce. Zespół, który w minionym sezonie zdobył zbyt mało punktów i nie utrzymał się w klasie okręgowej, przegrał pierwszy mecz na wyjeździe z Astrą Piekoszów.

Lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy z Piekoszowa, którzy dwukrotnie umieścili piłkę w siatce kielczan – w 36 i 49 minucie po golach Kacpra Derenia i Alberta Zajęckiego. Goście odpowiedzieli golem Michała Perszke w 55 minucie i dążyli do wyrównania, ale Astra tego dnia była za mocna i w 84 minucie rzut karny na gola zamienił Kacper Dereń, dla którego był to drugi gol w meczu. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:1, w doliczonym czasie gry Mikołaj Piwowarczyk zdobył gola kontaktowego, ale na więcej kielczanom zabrakło czasu.

W letnim okienku transferowym w naszym klubie nastąpiło sporo zmian. Już w pierwszym meczu ligowym zagraliśmy z faworytem do awansu- drużyną Astry Piekoszów. Do spotkania przystąpiliśmy w mocno zmienionym składzie w porównaniu do poprzedniego sezonu. W pierwszej połowie graliśmy w obronie niskiej, gdzie zamykaliśmy grę przeciwnika na naszej połowie i po odbiorze chcieliśmy zaskoczyć gospodarzy z kontry. Niestety pod koniec pierwszej połowy tracimy bramkę z rzutu wolnego. Na drugą połowę zmieniliśmy system gry i zastosowaliśmy wysoki pressing, gdzie zamykaliśmy przeciwnika w boczny sektorach gry dzięki czemu stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji. Mecz z Astrą był spotkaniem wyrównanym, zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. W tym sezonie stawiamy na młodzież, która prezentuje wysoki poziom, planujemy dawać wiele szans naszym młodym zawodnikom, czy to wychowankom czy tym dopiero co sprowadzonym. Nasz cel się nie zmienia- w każdym meczu gramy o 3 pkt – powiedział trener Polonii, Paweł Mech.

Astra Piekoszów – Polonia Białogon Kielce 3:2 (1:0)

Bramki: Kacper Dereń, 36, 84 z karnego, Albert Zajęcki 49 – Michał Perszke 55, Mikołaj Piwowarczyk 90+4

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.