Wsłuchaj się!

15:05 17:00

Remis w Kielcach! Horror w końcówce meczu Industrii z THW Kiel

Napisany przez , 15 lutego 2024

Po emocjonującym i wyrównanym meczu Mistrzowie Polski remisują z liderem grupy A – THW Kiel 36:36. Spotkanie było pokazem siły obu zespołów, jednak remis komplikuje sytuacje kielczan w grupie. W sobotę drużyna mistrzów Polski zmierzy się z Ostrowem Wielkopolskim, natomiast w przyszły czwartek w Lidze Mistrzów podejmą zespół PSG.

Mecz od początku rozpalał emocje kibiców, ponieważ Industria na własnej hali nie przegrała z drużyną z Niemiec od trzynastu lat. Lepiej mecz rozpoczęli kielczanie, niestety po paru minutach do głosu zaczęli dochodzić goście z Niemiec, starający się konsekwentnie budować przewagę. Mistrzowie Polski, natomiast gonili wynik i nie pozwalali odskoczyć rywalom. Do przerwy na tablicy widniał wynik 15:17 dla THW Kiel.

Po przerwie obraz gry znacząco się nie zmienił. Industria Kielce w dalszym ciągu cierpliwie odrabiała straty, co przyniosło skutek w końcówce meczu. Gospodarze najpierw wyrównali, a następnie dorzucili bramkę, która dała pierwsze prowadzenie od początku meczu 31:30 na sześć minut przed końcowym gwizdkiem. Od tego momentu pod znakiem zapytania stało pytanie kto wygra to spotkanie. Na dziesięć sekund przed końcem na jednobramkową przewagę kielczan wyprowadził Igor Karacić. Niestety, zły powrót do obrony wykorzystali goście, którzy po błyskawicznej akcji rzucili bramkę na remis w ostatnim momencie meczu. Tym samym, mecz skończył się ostatniecznie wynikiem 36-36.

Remis komplikuje i tak trudną sytację w Grupie A. Jeżeli Aalborg  wygra w swoim spotkaniu, kielczanie spadną z drugiego miejsca w grupie gwarantującego bezpośredni awans do 1/4 Ligi mistrzów na trzy kolejki przed końcem rozgrywek fazy zasadniczej.

Industria Kielce: Andreas Wolff – Alex Dujshebaev 7, Nicolas Tournat 7, Dylan Nahi 6, Szymon Sićko 6, Igor Karacic 3, Daniel Dujshebaev 3, Arkadiusz Moryto 2, Szymon Wiaderny 1, Michał Olejniczak 1, Haukur Thrastarson, Paweł Paczkowski.
THW Kiel: Tomas Mrkva, Samir Bellahcene – Niclas Ekberg 7, Eric Johansson 7, Harald Reinkind 6, Domagoj Duvnjak 4, Mykola Bilyk 3, Magnus Landin 2, Hendrik Pekeler 2, Elias Ellefsen 2, Karl Wallinius 1, Patrick Wiencek 1, Petter Overby 1, Rune Dahmke, Sven Ehrig, Steffen Weinhold.
Trener Industrii Kielce Tałant Dujszebajew po meczu przyznał, że mogli ten mecz wygrać, natomiast jest bardzo zadowolony z postawy zawodników na boisku. Nie mogą spoczywać na laurach, w sobotę grają kolejny mecz i w dalszym ciągu muszą progresować. Trener dodał, że THW Kiel to jeden z najlepszych zespołów na świecie i jeszcze raz podkreślał zadowolenie z postawy mocno osłabionego kontuzjami zespołu.
Szymon Sićko zawodnik Industrii Kielce przyznał, że bardzo chcieli wygrać, zabrakło sportowego szczęścia, natomiast na tak wysokim poziomie decydują detale, ale cieszy się z postawy drużyny i udanej pogoni za wynikiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.