Radio Alarm

08:00 09:30

Pierwszy krok w kierunku Final Four wykonany Vive lepsze od Montpellier

Napisany przez , 12 maja 2022

Szczypiorniści Łomży Vive Kielce wygrali pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z francuskim Montpellier 28:31 (12:16).

Przed meczem

Valentin Porte według pierwotnych zapowiedzi, miał nie zagrać w tym spotkaniu, a jednak… zdobył 3 bramki, które na szczęście dla Vive, na niewiele się w tym spotkaniu się zdały.

Przebieg spotkania

Początek spotkania był wyrównany, do 10 minuty, kiedy to Dylan Nahi doprowadził po remisu 4:4. Od tamtej pory kielecka siódemka rozpędziła się i wciągu czterech minut rzuciła 4 gole, nie tracąc żadnej.  W 15 minucie bezpośrednią czerwoną kartką (za faul) został ukarany Dani Dujshebaev.

W pierwszej połowie gospodarze mieli problemy ze skutecznością, nie udawało się im wpakować piłki do siatki z czystych pozycji, tak jak w 27 minucie, gdy nie trafili… do pustej bramki.

Po kilku skutecznych akcjach oraz dobrej grze w obronie „żółto-biało-niebiescy” prowadzili do przerwy 12:16.

Warto odnotować, że były zawodnik ekipy ze świętokrzyskiego, Marin Sego, przypomniał o sobie kieleckim kibicom. W pierwszej połowie obronił 9 piłek z 23 rzutów (39%). Chorwacki bramkarz podtrzymywał przez długi czas niewielką różnice bramkową w tej części gry.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo pechowo dla kielczan, rywale ekspresowo odrobili 2 bramki straty. Po graniu w myśl zasady „bramka za bramkę”, rywale potrafili dopaść kielczan na jednego gola (21:22) i wtedy znów mogły zacząć się emocje. Mogły, bo na szczęście tak się nie stało, już od stanu 23:24, kielczanie stopniowo podwyższali przewagę, ostatecznie pewnie wygrywając całe spotkanie 28:31.

Rewanżowe spotkanie tej rywalizacji, o półfinał Ligi Mistrzów, w środę, 18 maja o godz. 20:45, w kieleckiej Hali Legionów.

Montpellier – Łomża Vive Kielce 28:31 (12:16)

Montpellier: Alexis Berthier, Diego Simonet 3, Kyllian Villeminot 4, Hugo Descat 5, Lucas Pellas 2, Kevin Bonnefoi, Benjamin Bataille, Marko Panic 3, Arthur Lenne 1, Dario Lucas Moscariello 1, Valentin Porte 3, Karl Wallinius 4, Gilberto Duarte 1, Veron Nacinović 1

Bramkarz: Marin Sego – 14/43 (33%)

Łomża Vive Kielce: Branko Vujovic, Miguel Sanchez-Migallon, Szymon Sićko 1, Alex Dujshebaev 7, Nicolas Tournat 3, Igor Karacić 2, Uladzislau Kulesh 4, Arkadiusz Moryto 4, Daniel Dujshebaev 1, Haukur Thrastarson, Paweł Paczkowski, Tomasz Gębala, Artsem Karalek 5, Dylan Nahi 3

Bramkarze: Andreas Wolff – 9/33 (27%), Mateusz Kornecki – 1/5 (20%)