Wsłuchaj się!

Oldschool

Pierwsze zajęcia X edycji Uniwersytetu Dziecięcego UJK już za nami

Napisany przez , 24 listopada 2023

18 listopada odbyły się pierwsze zajęcia X edycji Uniwersytetu Dziecięcego UJK oraz II edycji projektu „Świętokrzyski Festiwal Najmłodszej Nauki”.

Młodzi adepci mieli okazję wziąć udział w zajęciach z zakresu wiadomości o rafie koralowej, archeologii, mikrobiologii, etykiecie językowej i semantyce.

Juniorzy i mistrzowie mogli z kolei zgłębiać wiedzę o pracy reportażysty, poznać dwa oblicza biblioteki, a także sprawdzić co w śniegu piszczy.

Rodzice z kolei uczestniczyli w zajęciach z terapeutycznej mocy muzyki, a także poznali tajniki wpływu rozumu i emocji we współczesnej komunikacji.

Wszyscy uczestnicy projektu wysłuchali wspólnie wykładu nt. Dlaczego i po co człowiek śpiewa.

Na następne zajęcia zapraszamy 16 grudnia. Słuchacze dowiedzą się m.in. czy Chat GPT pokona człowieka, a także odbędą kosmiczną podróż w planetarium.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie tutaj.