Radio Alarm

08:00 09:30

Pierwsza porażka AZS UJK w w nowym roku. Emocje do ostatnich sekund

Napisany przez , 15 stycznia 2024

AZS UJK przegrał pierwszy mecz w tym roku. Pomimo dobrej gry zespół Rafała Gila musiał uznać wyższość zespołu KK UR Bozza Kraków (84:86). Jest to 10. przegrana zespołu z Kielc oraz koniec serii 3 meczów bez porażki. Następny mecz zespołu UJK, odbędzie się 17 stycznia. Drużyna na wyjeździe podejmie Niedźwiadki Chemart II Przemyśl na hali szkoły podstawowej nr 14 w Przemyślu.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła drużyna z Krakowa po rzutach osobistych. Kwarta otwierająca spotkanie była bardzo równa duża w tym zasługa Wojciecha Pisarczyka, który świetnie radził sobie w ataku, ale także pomagał drużynie w obronie. Ostatni punkt przed gwizdkiem kończącym zdobyła drużyna z Kielc a tablica wyników, pokazywała wynik 21:25 dla gości.

Drugą kwartę lepiej zaczęła drużyna KK UR Bozza Kraków, jednak zespół z UJK cały czas starał się gonić wynik. Konsekwentna obrona i skuteczny atak pozwoliły drużynie trenera Gila wyrównać wynik na 3 minuty do końca. Ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 46:50(25:25).

W trzeciej kwarcie drużyna UJK Kielce pierwszy raz wyszła na prowadzenie. Trener drużyny z Krakowa pod wpływem wydarzeń boiskowych postanowił wziąć czas, aby uspokoić grę swojej drużyny. Po czasie spotkanie toczyło się równo i żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie wyższe niż 4 pkt. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 66:70 (20:20), co zapowiadało emocje do ostatniego gwizdka.

Ostatnie 10 minut było decydujące, pomimo iż drużyna UJK prowadziła nieznacznie całą kwartę, nie pozwoliło im to wygrać. Kluczowe okazało się ostatnie sekundy spotkania. Kielczanom udało się wyrównać na 11 sekund do końca niestety na sekundę przed końcowym gwizdkiem Krakowianie, zdobyli ostatnie tego dnia punkty i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa 84:86 (18:16).

Po końcowym gwizdku trener AZS UJK Kielce Rafał Gil wypowiedział się o przebiegu meczu. Stwierdził, że mecz był pełen emocji świetny do oglądania z perspektywy widza oraz trzymał w napięciu. Drużyna zagrała dobry mecz, w którym bardzo liczyła się kreatywność jego zawodników, ponieważ rywale ze względu na warunki fizyczne nie dawali im dużej swobody na boisku. Na koniec podkreślił, że taki jest sport i niestety sportowego szczęścia tym razem zabrakło.

Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny AZS UJK Kielce byli: Wojciech Pisarczyk (17 pkt), Jakub Lewandowski (14 pkt)

Źródło: rozgrywki.pzkosz.pl

Zdjęcia: UJK Basket/FB

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.