Poranna gimnastyka

09:30 14:00

Nieudana pogoń w końcówce. Industria Kielce przegrywa ,,świętą wojnę”

Napisany przez , 21 grudnia 2023

W środę 20 grudnia odbyło się zaległe spotkanie 11. serii Orlen Superligi podczas którego Industria Kielce przegrała w w hitowym meczu z Orlen Wisłą Płock 28:29. Dzięki temu wynikowi ,,Nafciarze” spędzą zimę na pozycji lidera, z przewagą 3 punktów na drużyną z Kielc.

Pomimo bycia faworytem kielczanie nie zdołali sprostać oczekiwaniom kibiców, w wyniku czego Wisła przełamała swoją czarną serie spotkań w Kielcach i wygrała na Hali Legionów po raz pierwszy od 12 lat.

Mecz od samego początku zapowiadał się na niesamowite widowisko. Po 6 minutach na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć wynik 6:6. Kolejne akcje sprawiły, że na parkiecie zrobiło się gorąco i często wystarczyło jedno spięcie, by rywalizacja zatraciła swój handballowy charakter. Długimi fragmentami mało było rzeczywistej gry, a więcej przerw i dyskusji między zawodnikami obu drużyn i sędziami. Ostatecznie pierwsza część spotkania odbyła się pod dyktando przyjezdnych, którzy dzięki fantastycznej postawie Marcela Jastrzębskiego oraz braku skuteczności gospodarzy skończyli ją z prowadzeniem 11:15.

W drugiej połowie można było zaobserwować dużo większą motywacje u kielczan, którzy mimo iż w 41. minucie przegrywali różnicą 5 bramek, byli w stanie regularnie zmniejszać stratę bramkową. Chwilę przed tym  czerwoną kartkę zobaczył Arstem Karalek a kolejne minuty na ławce musiał spędzić Tomasz Gębala. W 56 minucie różnica wynosiła już tylko 2 bramki a na minutę przed końcem wynik był remisowy. Niestety dla gospodarzy, w ostatniej akcji meczu Michał Daszek dał Wiśle zwycięstwo.

Aktualnie Industria ma na swoim koncie 48 punktów. Kielczanie w związku z nadchodzącymi Mistrzostwami Europy swoje następne spotkanie rozegrają dopiero 3 lutego z Unia Tarnów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.